• |
ide | kryesore

Zbulohet data e publikimit të ‘Hocus Pocus 2’

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi janë zbuluar detaje të reja nga filmi ‘Hocus Pocus 2’

Disney njoftoi të martën gjatë prezantimit të parë të kompanisë se  vazhdimi i filmitë 1993 me aktorët Midler,  Najimy  dhe Parker,do të dalë në Disney+ më 30 shtator.


Të pranishmit panë gjithashtu një vështrim të fshehtë të filmit, duke shfaqur tre aktorët kryesorë , si dhe një paraqitje nga zombi  Billy Butcherson (Doug Jones, duke ripërsëritur rolin e tij nga filmi i parë ).Klipi shfaqi gjithashtu personazhe të rinj, duke përfshirë kryetarin e bashkisë së Salem, Massachusetts (Tony Hale), një tjetër të luajtur nga Sam Richardson dhe dy vajza që ndezin qiriun legjendar Black Flame.

“Mbyllni fëmijët tuaj!” Winnie e Midler bërtet ndërsa ndezja e qiririt e thërret me sukses atë dhe motrat Mary (Najimy) dhe Sarah (Parker). “Po, Salem, ne jemi kthyer!”

Producenti Adam Shankman konfirmoi në një postim në Instagram të janarit se xhirimet e vazhdimit, të drejtuar nga Anne Fletcher, kishin përfunduar, duke shkruar për publikimin, “Po vjen për ju” #halloween #2022 në @disneyplus”.

Filmi do të shfaqet pothuajse 30 vjet pasi Max (Omri Katz) ndezi qiriun e flakës së zezë në versionin filmik të 1993 dhe ringjalli aksidentalisht tre shtriga në gjueti për të vjedhur fëmijët. Në të luajtën edhe Vinessa Shaw dhe Thora Birch.

Në vazhdim, Winnie, Sarah dhe Mary kërkojnë hakmarrje ndërsa zgjohen në Salemin e sotëm, sipas Entertainment Weekly. Tre adoleshentë – Becca, Cassie dhe Izzy – duhet të gjejnë një mënyrë për të ndaluar shtrigat nga hakmarrja.

Whitney Peak e Gossip Girl, Lilia Buckingham e Dirt dhe Belissa Escobedo e American Horror Stories do të luajnë tre adoleshentët. /Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.