• |
ide | kryesore

Alibeaj në diskutime me mazhorancën për presidentin/ Berisha: Vegël e Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në konferencën për mediet, ish-kryeministri Sali Berisha ka folur edhe mbi procesin e zgjedhjes së presidentit të ri të vendit dhe përfshirjes së Enkelejd Alibeaj në të. Sipas Berishës i tërë procesi është një parodi e kryeministrit Rama. Ai gjithashtu shtoi se ‘Rithemelimi’ nuk bëhet pjesë kurrsesi e një farse të tillë.

Lideri historik i demokratëve theksoi se fallco-opozita po bëhet lolo në duart e mazhorancës dhe se po kërkojnë të marrin vendime politike njerëz pa asnjë lloj tagri.


“Ju shikoni një parodi të neveritshme, keqpërdorim të Ramës të individëve të caktuar, se për disa arsye pranojnë të poshtërohen nga Rama, ata nuk përfaqësojnë asgjë nuk partia demokratike. Bazuar në praktikën e mëparshme, kemi bërë të qartë para jush qëndrimet tona, çdo gjë që Rama bën me Ali-Bashën, është një praktike do thosha e denigrimit e shpërfytyrimit të një njeriu që një zot e di se çfarë hallesh kanë dhe që ndodh siç e patë mbrëmë të përgënjeshtrohen flakë për flakë në studio televizive për mashtrime që kanë bërë, është mjerim politik. E kanë vetë përgjegjësinë. Kur diskutuam për Presidentin nuk ka ardhur Gramoz Ruçi, por Rama në takim, nuk vendosin ata që nuk përfaqësojnë që janë të shkarkuar nga çdo funksion, mund të dalin të recitojnë gjithë ditën, por nuk kanë asnjë tagër, Rama të vazhdojë rrugën, nuk thashë bojkot. Nuk ka bojkot, nuk mund të bëhemi pjesë e një procedure që është e bazuar në fals-opozitë”, tha Berisha. 

31 Comments

 1. Po o mut se se msu me i zgjedh vet ke te donte qefi ty. Vije gjith horrat e tu neper poste e i sillje si te vinte mbar

 2. Ky Berisha si ska turp e flet akoma😂ik e bej dhe icik qef i lire se shif kur te denohesh nga SPAK-u e mos te shohesh drite dielli mo

 3. Ti je koka e krimit ne shqiperi , njeri qe ja dine krimet hapur e gjithe bota , largohu sa me shpejt nga politika se populli ste do

 4. Sipas berishes cdo person eshte vegel e rames qoft dhe i besuari i pd ose cuni i xhaxhait te ti , ah mor sali ik e futi nje teke se sje me per politik

 5. hahahah prap ti o sali duke psheretire.kriminel edhe viedhie pa fund nga ana tende dhe fillon e thur budallalliqe

 6. Vetem ky plaky rrjedhur dhe mashtrues mendon per kete vend, kur ai beri marrveshje me Nanon per Moisiun, Xhuvelin per karrigen e vet te kryeministrit, Meten, Ramen per ndryshimet kushtetuese etj etj nuk ishte peng ndersa cdo njeri tjeter ne PD pervec tij nuk duhet te beje bisedime apo marreveshje se eshte peng. Shko ore mashtrues i marre se ty te besojne vete sklleverit dhe te korruptuarit e pushtetit tend.

 7. Ja me ne fund , edhe ata komentues qe mbeshtesnin me fanatizm berishen ,tani jane ftohur e konsumuar sa qe nuk po dalin te derdellisin me. berishes tani i ka dale sterboja: eshte shpallur tashme non grata nga shqiptaret, nga shba dhe nga be . shume shpejt do ta braktisin edhe vokshi, paloka e ndoka, topalli, hajdari, ndoka, shehu, pollo, kokalari , garo etj.

 8. Sa bajate morrat mavi te komanduar nga Gebelsi.
  Ky eshte nje turp . Si mund te degradohet ne kete fare feje propaganda neo komuniste.

 9. ngeli komunist i cmendur maloku i vucidolit …genjen,akuzon,shpif,vjedh,vret,saboton njesoj si te gjithe komunistet ne bote Edi Rama nuk te qi aty ty as Alibeaj o malok pisanjos qe lahesh njehere ne muaj dhe bije ere dhi vucidoli

 10. Vegel? skllav thuj me mire, skllav i sorrosit, po cuditem me ty Sali si i ke pranuar me vite grupimin e sorrosit ne PD? si ke bere gjasme e nuk e ke pare realitetin me pare? si ndryshuan me urdher brenda nates?

  Holy cow!

   1. Keni 30 vjet ju mavrrite qe shpresoni Sala se ka te gjate, 30 vjet qe ulerini e bertisni diten dhe naten dhe Sala ja ku esht, me GJIGAND se kurre. Ju ka hyre tmerri se e dini qe me Salen perballe se keni te gjate. Bjerini me dore tani. KAQ.

 11. Ky keshtu e ka: i shpall armiq te popullit e te partis brenda nates 1sh-veglat e veta. Icik te dalin nga rreshti direkt armik i popullit e i partis. Si xhaxhi. Vetem ky eshte qelibar. Si ka mundesi qe ka njerez qe ndjekin akoma kete pinok ish-sigurims. Ky akoma vazhdon me mjetet dhe teknikat e sigurimit.

 12. Qenkan shkul batalioni i sufllaqeve ne sulm kunder Sales:) hahahhahaha

  O ju qifsha lesbiket qe keni ne shpi, po jua ndjen bytha lageshtiren o burra pidha dhe femra burra heheheh:).

  1. Sa te ket copa kari si ty ska pse ta rruj Sala. Jeni ju pa eshte ai, juve qe i thon “bab” e di veti ti pse. Meqe paske shar o pervers prite qe te gjith tani si batalion te te qim ato grat e listes se dasmes e te farifisit, sic e meriton dhe sic e pret, se po shave e pret te te shajn nga grat e listes se dasmes dhe te ropve te shpis. Pas batalionit, ti qift Sala te gjitha dhe keshtu mund ta justifikosh bythlepirjen se do e kesh bab, dajo, xhaxha, burrin e motres e ca te duash ti.

   1. Po ca do qini ju o LGBT, juve vibratori ju ben derman:))). Po vetem sklleverit qe hane vetem per te dhjere mund ti bejne fresk nje skizofreni dhe nje qeverisje kriminale qe ska dite pa skandale dhe pa vjedhje miliona eurosh pa permendur vrasjet, kokaine, krime etj.
    Kshu qe duhet te jesh vertet patronazhist qe te jesh kaq bythqir njeri e kaq kurve mashkull e bushter femer. Kshu qe ashtu sic jeni te gjithe patronazhistet grusht bashkuar rreth Rilindjes hajde me boni blowjob dhe tju qij ato Nafijet rilindase.
    Bythqira muti, e keni kthyer Shqiperine ne shkretetire duke e vjedhur e grabitur se po ikin robt (500 e ca mije vete ne 5 vjet) vetem prej rraces suaj. E keni kthyer Shqiperine ne Kolumbi mes Europes. Kjo rrace kurvash jeni ju ju qifsha robt!

    1. Ik o kar se ke ngatarru koment e person. Juve, juve. Te qifsha Ramen e Salen dyshe o rrot kari, ne sjemi suflake. Jemi njerez qe mendojn me kok te vet dhe jo sorra e sorrosian qe flasin ca u thot baba si papagall. Po ku e kupton dot rraca jote ket gje. Kujt i ha kari per Ramen, te mos duash Sal vrasesin e hajdutin me cizme, komunistin e fundit, pinokut hund-shkab, sdo te thot qe do Ram poturen. Rames do i vij rradha direkt pas ketij ose dhe para, po ky fare e keqe, si evneristi i fundit, duhet zhduk njeher e me par, ky taleban ska vend ne Shqiperin e sotme. Edhe me Ramen do merremi.

     1. Kari te hyfte ne bythe e te dalte ne balle si fillim. Po sofizmi me parrullen ‘ te dy jane njesoj” apo ” Ujku, ujku Berishe” dhe nderkohe cakalli Ramazan ne mandatin e trete po ben namin, nuk e ha njeri.
      Drejtesine e re e krijuan Rilindasit komuniste ketu e 5 vjet, Berishen aty e kane, ti nxjerrin faktet, tja kopsisin dosjen dhe nese gjykata e gjen fajtor ta rrase Berishen ne kokerr te burgut.
      Pse nuk e bejne? E pyet veten ndonjehre se pse nuk e bejne???

      Apo eshte me mire ti shplash trute njerezve sic te kane shplare trute ty tam-tami i propagandes rilindase qe “gogoli, gogoli Berishe” dhe nderkohe vu kokaina, vu lavatricja e lekeve ne Tirane me kulla, vu hashashi nga Vermoshi ne Konispol, vu miliona euro inceneratore vjedhje, krim, vrasje e robve ne vendet me te sigurta ne bote (brenda ne komisariat), 25 miliona euro km, patronazhistet spiune, etj etj.
      Ne mandatin e trete te rilidasve hajdute, nuk pertypet me sllogani “Fajin e ka Berisha”.

  1. Mashtrimi; tipar i rilindjes dhe kryefjala e Ramazanit
   Sharja: vertet na ka ngelur, por eshte gjeja me e pakte qe mund tju themi se ju meritoni me shume se sharja!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.