• |
ide | kryesore

Ish partnerja e Johnny Depp: Ai ishte kontrrollues dhe xheloz

-Instant, Paparazzi, Slider

Ish partnerja e Johnny Depp, Ellen Barkin, ndau detaje nga marrëdhënia e tyre e kaluar, si pjesë e betejës ligjore të aktorit me Amber Heard.

Më 19 maj, pamjet nga video e Barkin – filmuar në nëntor 2019 – u panë brenda një salle gjyqi në Virxhinia në mes të gjyqit për shpifje të Depp kundër Heard. Në video, aktorja, e cila u shfaq së bashku me Depp në vitin 1998 në filmin Fear and Loathing në Las Vegas, dëshmoi se ai ishte kontrrollues  gjatë kohës së tyre së bashku në vitet ’90.


Sipas Barkin, miqësia e tyre “thjesht platonike” u shndërrua në një “seksuale” në vitin 1994 kur ajo u transferua në Hollywood. Në atë kohë, ajo dhe Johnny e shihnin njëri-tjetrin tre deri në katër herë në javë për “disa muaj”.

“Ai ishte thjesht një njeri xheloz,” dëshmoi Ellen, duke shpjeguar se ai do ta pyeste atë: “Ku po shkon? Me kë po shkon? Çfarë bëre mbrëmë?”

Në një moment të marrëdhënies së tyre, ajo pohoi se Depp u zemërua “shumë, shumë” për një gërvishtje në shpinën e saj, sepse “ai këmbënguli se gërvishtja ishte bërë gjatë marrëdhënies seksuale me një person tjetër .

Në një video tjetër, Barkin pretendoi se aktori hodhi një shishe verë në drejtim të saj ndërsa ata ishin duke qëndruar në dhomën e tij të hotelit në Las Vegas gjatë xhirimeve të filmit të tyre. Ajo pretendoi se incidenti ndodhi pasi “po ndodhte një përleshje” midis tij dhe dikujt tjetër në dhomë, megjithëse ajo vuri në dukje: “Nuk e di pse e hodhi shishen”.

Johnny konfirmoi më parë përplasjen e tij me Barkin, megjithëse mohoi pretendimin e saj se ai dikur hodhi një shishe në drejtim të saj. Sipas The Daily Mail, ai i tha një gjykate në Londër në vitin 2020 se ai beson se ylli i Switch mban inat ndaj tij sepse ajo “dëshironte një marrëdhënie të duhur me mua dhe unë nuk e doja këtë. Unë nuk ndjeja për të dhe supozoj që nga ai moment  u zemërua shumë, shumë dhe që atëherë nuk kam folur me zonjën Barkin.”

Aktori është përfshirë në një padi prej 50 milionë dollarësh kundër ish-bashkëshortes së tij Heard, për një shkrim të vitit 2018 që ajo shkroi për Washington Post, në të cilën  e përshkroi veten si një “figurë publike që përfaqëson abuzimin në familje”, por nuk e përmendi kurrë Depp me emër./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.