• |
ide | kryesore

Motra e Amber Heard akuzon Johnny Depp: Më goditi

-Instant, Paparazzi, Slider

Motra më e vogël e Amber Heard ka folur së fundmi rreth raportit të saj me Johnny Depp..

Whitney Henriquez e cila dëshmoi të mërkurën u shpreh se Amber kontrollohej dhe abuzohej nga Depp gjatë marrëdhënies së tyre. Henriquez, e cila ndonjëherë jetonte në rezidencat e çiftit, pranoi se ajo dhe aktori” në fillim shkonin shumë mirë”.


“Sinqerisht, ne të gjithë u dashuruam me të. Fillimisht,” tha ajo në sallën e gjyqit.

Whitney u mor në pyetje edhe për incidentin e marsit 2015, kur Depp  dyshohet se e goditi atë dhe Heard  në apartamentin e tyre. Sipas saj, aktorja gjeti mesazhe me tekst që tregonin se ai kishte një lidhje, duke shkaktuar një debat në të cilin Johnny përfundimisht tha: “Amber më detyroi ta bëja atë”.

Ajo dëshmoi se ai hodhi një kanaçe Red Bull që goditi infermieren e tij Debbie Lloyd në shpinë. Pastaj, “Unë jam  me shpinë nga shkallët dhe përballë Amberit, ai vjen pas meje, më godet në shpinë. Dëgjoj Amberin të bërtasë , ‘Mos e godit motrën time!’ Ajo i godet atij. Në atë moment,rojtari i sigurisë Travis McGivern vrapon me vrap nëpër shkallë.

“PorJohnny tashmë e kishte kapur Amberin nga flokët me njërën dorë dhe po e godiste vazhdimisht në fytyrë me dorën tjetër, ndërsa unë po qëndroja atje. Më pas Travis i ndau ato’, rrëfeu Henriquez.

McGivern, një nga dëshmitarët e Depp, dëshmoi më parë në gjyq, duke ofruar një shpjegim të ndryshëm të incidentit të shkallëve. Roja i sigurisë, i cili është ende i punësuar, kujtoi një “bisedë relativisht paqësore” që u shndërrua në një diskurs “më të zhurmshëm” dhe “më të paqëndrueshëm”. Ai tha se Heard ishte ajo që hodhi një kanaçe Red Bull n gjatë incidentit, duke e bërë McGivern të qëndronte pranë tij ndërsa “sulmi verbal vazhdoi nga të dy”.

 

Aktori i ‘Pirates of the Caribbean’ po e padit Amber për shpifje në lidhje me një artikull të vitit 2018 që ajo shkroi për The Washington Post për mbijetimin e abuzimit në familje, megjithëse a nuk e përmendi atë me emër në artikull./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.