• |
ide | kryesore

Takimi në kryeministri/ Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel mbërrin në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka mbërritur për një vizitë zyrtarë në Tiranë. Ai është pritur nga kryeministri Edi Rama, i cili ka dalë disa minuta para mbërritjes për ta pritur në Bulevard. Në agjendë parashikohet që zyrtari i lartë evropian në orën 10:30, të zhvillojë një takim me dyer të mbyllura mes dy delegacioneve. Ndërsa në orën 11:15 do të zhvillohet konferenca përbashkët për shtyp mes Michel dhe kryeministrit Rama.

Vizita e zyrtarit të lartë të Bashkimit Europian vjen në një kohë kur po shtohet presioni për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nga vendet e BE, e lidhur sidomos me pushtimin rus në Ukrainë dhe ndikimin që mund të ketë në Ballkan.


15 Comments

  1. Dy kryefashista huligane koke me koke , me dyer te mbyllura!
   Ju qifsha demokracine e BE.
   Prostituta politike qe uzurpojne karrige per ta perdhunuar demokracine duke e komanduar nga lart.

 1. ishalla me sihariqe te na vish…bashkimi ben fuqine dhe per kete sdo mend.Edi rama ka tregu qe fiton respekt nga te githee

 2. Me behet qefi qe shoh te kete takime te tilla.Nje pritje e duhur per presidentin e keshillit europian,Charles Michel🇦🇱🇪🇺Shpresoj te kemi lajme shume te mira dhe jam i sigurt qe me ju perpara ne BE!

 3. Me behet qefi qe shoh te kete takime te tilla.Nje pritje e duhur per presidentin e keshillit europian,Charles Michel🇦🇱🇪🇺Shpresoj te kemi lajme shume te mira dhe jam i sigurt qe me ju perpara ne BE!

 4. Sa mir te shohim qe ne vendin tone behet takime te tilla. Shpresoj qe nga ky takim te dalin me lajme sa me te mira

 5. Ka lezet kur shikon mikepritje te tilla sic na ka hije ne si vend. Uroj qe nga ky takim te kemi lajme sa me pozitive pasi Shqiperia ka pasur goxha progres

 6. Rama po na sjell suksese te njepasnjeshme me keto takime.Uroj qe shume shpejt te na sillni lajme te mira per anetaresimin tone ne BE.

 7. I urojme mireseardhjen dhe shpresojme qe te kete lajme te mira pas ketyre bisedave lidhur me negociatat per anetarsimin e Shqiperise ne BE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.