• |
ide | kryesore

Biden miraton paketën më të madhe të ndihmës për Ukrainën

-Instant, Lajme, Planet

Shtetet e Bashkuara kanë miratuar rreth 40 miliardë dollarë, ose 32 miliardë paund, ndihmë për Ukrainën, paketa më e madhe e ndihmës që nga pushtimi i Rusisë, sipas The Guardian.

Lajmi vjen pasi senati amerikan miratoi të enjten projektligjin e ri masiv ushtarak dhe humanitar të Biden për Ukrainën. Paketa përfshin ndihmën ushtarake, ekonomike dhe humanitare dhe u votua me 86 vota pro dhe 11 kundër.


Biden ndodhet aktualisht në Seul për samitin e tij të parë me presidentin e ri të Koresë së Jugut, Yoon Suk-yeol.

1 Comment

  1. njeriu me nje kembe ne varr duke vrare njerz te pafajshem

    ferri te pret pas vdekjes o qelbesire

    zjarri i ferrit djeg me shum se zjarri i luftes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.