• |
ide | kryesore

21-vjeçari del me makinë nga rruga në aksin Ersekë-Leskovik, plagosen 4 persona

-Instant, Lajme, Të fundit

Katër persona kanë mbetur të plagosur pas një aksidenti në aksin rrugor Ersekë-Leskovik, në afërsi të fshatit Taç.

Sipas policisë, shtetasi E. L., 21 vjeç, banues në Korçë, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.


Për pasojë, janë dëmtuar katër pasagjerët e këtij mjeti, shtetasit R. Q; D. M; dhe F. H., të cilët u transportuan për mjekim në Spitalin e Ersekës dhe shtetasi A. B., i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve në Spitalin e Korçës.

Drejtuesi i mjetit, pas kryerjes së testit të alkoolit, rezultoi se drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe u shoqërua në Komisariat për veprime të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.