• |
ide | kryesore

Nuk ka surpriza/ Berisha drejt fitores së thellë të zgjedhjeve në PD

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ashtu siç edhe pritej, nuk ka surpriza në garën për kreun e Partisë Demokratike. Në zgjedhjet e së dielës në 108 qendrat e hapura në të gjithë vendin, ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë një shumicë dërrmuese votash. Berisha vjen kështu në krye të selisë blu pas 9 vitesh të drejtimit të saj nga Lulzim Basha. Rezultatet zyrtare nuk janë shpallur ende, por më poshtë vijnë disa nga të dhënat e marra nga qendrat në rrethe kuy ka përfunduar procesi.

Lushnjë
Sali Berisha 733 vota
Ibsen Elezi 73
Të pavlefshme 9


Mirdite
Sali Berisha 454 vota
Ibsen Elezi 18 vota
Te pavlefshme 6

Durrës
Sali Berisha 1089
Ibsen Elezi 151
Të pavlefshme 13

Sukthi, Manza , Ishmi
Sali Berisha 493
Ibsen Elezi 10
Të pavlefshme 5

Vlorë
836 vota për Berishën
46 Ibsen Elezi
8 të pavlefshme

Sarandë
Sali Berisha 354 vota
Ibsen Elezi 121 vota
Të pavlefshme 11 vota

Delvinë
Sali Berisha 207 vota
Ibsen Elezi 14 vota

Gjirokastër

Sali Berisha 1756 vota
Ibsen Elezi 126 vota
Të pavlefshme 16 vota

Himarë

Sali Berisha 113 vota
Ibsen Elezi 9
Te pavlefshme 2

Maliqi
Sali Berisha 1266 vota
Ibsen Elezi 10 vota
Te pavlefshme 2

Selenicë
Sali Berisha 198 vota
Ibsen Elezi 22 vota

Pogradec
Sali Berisha 484 vota
Ibsen Elezi 32 vota

Devoll
Sali Berisha 1082 vota
Ibsen Elezi 138
Të pavlefshme 8

5 Comments

  1. nuk pjerdh njeri per votimet e Foltores se Salih Berishes Ai eshte shpallur non grata dhe eshte leter e djegur Askush nuk e qi…. E pret vetem burgu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.