• |
ide | kryesore

Pasojat e luftës, Mariupoli në prag të shpërthimit të sëmundjeve infektive

-Instant, Lajme, Planet

Mariupoli po shkon drejt katastrofës shëndetësore dhe sanitare, paralajmëron kryetari i Bashkisë së qytetit port jugor të Ukrainës.

Kryetari i Bashkisë tha në Telegram se përveç se katastrofës humanitare të shkaktuar nga pushtimi rus, i cili ka nisur që prej 24 shkurtit, qyteti ndodhet në prag të një shpërthimi të sëmundjeve infektive.


Kjo deklaratë vjen pasi Rusia pretendoi se kishte marrë kontrollin e plotë të Mariupolit në fillim të kësaj jave.

Ministria ruse e mbrojtjes publikoi gjithashtu video të trupave ruse duke marrë në paraburgim Serhiy Volynskyy, komandantin e Brigadës së 36-të Special Detare të Marinës së Ukrainës që po ndihmonte në mbrojtjen e fabrikës së çelikut në Azov.

2 Comments

  1. Bimët natyrore kanë shëruar kaq shumë sëmundje sa ilaçet dhe injeksionet nuk mund t’i shërojnë. Kam parë rëndësinë e madhe të bimëve natyrore dhe punën e mrekullueshme që kanë bërë në jetën e njerëzve. Kam lexuar dëshmitë e njerëzve në internet se si janë shëruar nga herpesi, HIV, diabetikët etj nga mjekësia bimore Dr.DAWN, ndaj vendosa të kontaktoj mjekun sepse e di që natyra ka fuqinë të shërojë çdo gjë. Unë u diagnostikova me HIV për 7 vitet e fundit, por Dr. DAWN më shëroi me barërat e tij dhe i referova menjëherë tezen time dhe burrin e saj, sepse ata të dy vuanin nga herpesi dhe u shëruan gjithashtu. E di që është e vështirë të besohet por jam një dëshmi e gjallë. Nuk është e dëmshme të provosh barëra. Ai është gjithashtu një magjistar, ai bën magji për të rivendosur martesat e prishura dhe magji për fat të mirë për të përparuar dhe shkëlqyer në jetë. Kontaktoni me emailin e Dr.DAWN: ( [email protected] )
    Whatsapp:+2349046229159/
    +3550685677099

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.