• |
ide | kryesore

Pete Davidson largohet nga Saturday Night Live

-Instant, Paparazzi, Slider

Pete Davidson, i cili ka qenë anëtar i kastit në SNL që nga viti 2014, do të largohet pas përfundimit të këtij sezoni më 21 maj, sipas Variety.

Përveç Davidson, Variety raporton se anëtarët e kastit Kate McKinnon, Aidy Bryant dhe Kyle Mooney po largohen gjithashtu nga shfaqja. McKinnon dhe Bryant kanë qenë në Saturday Night Live që nga viti 2012, ndërsa Mooney iu bashkua kastit në 2013.


Pyetjet në lidhje me të ardhmen e tij në shfaqje u ngritën me njoftimin e serialit të tij të ardhshëm Peacock Bupkis, i cili do të jetë një version i trilluar i jetës reale të komedianit.

Që kur iu bashkua kastit, jeta personale e Pete ka bërë bujë. Ai filloi të takohej me Kim Kardashian në nëntor 2021 dhe të dy bënë debutimin e tyre në tapetin e kuq në darkën e korrespondentëve të Shtëpisë së Bardhë më 30 prill dhe më vonë knë tapetin e kuq të Met Gala më 2 maj.

Aktori së fundmi është rikthyer në stand-up, duke performuar një set në festivalin e komedisë Netflix Is A Joke më 28 prill, madje ka bërë shaka për Kanye West, ish-bashkëshortin e të dashurës së tij aktuale./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.