• |
ide | kryesore

Postoi një fytyrë të gëzuar, e konsideruan hakmarrje: juventinët shpërthejnë kundër ish-ndihmësit të Pirlos

-Instant, Sport

Kampionati i Juventusit ka përfunduar, por jo polemikat. Pas disfatës së shëmtuar në Firence, tifozët bardhezinj u kapën në rrjetet sociale me Roberto Baronion. Ish-ndihmës trajneri i Pirlos, pak minuta pas fishkëllimës së fundit në Franchi, që konfirmoi paraqitjen më të keqe të skuadrës së Allegrit në krahasim me sezonin e kaluar, që i kushtoi shkarkimin Pirlos dhe stafit të tij, postoi një buzëqeshje në Tëitter të cilën tifozët bardhezinj nuk e kanë falur.

Interpretimi i dhënë në të nxehtë ishte ai i një revanshi nga Baronio kundër pronarëve të Juventusit, një lloj kënaqësie kur panë Juventusin të përfundonte më keq se sa bëri me të dhe Pirlon në pankinë, pavarësisht se i kushtoi shkarkimin. Komenti i Baronios tërhoqi dhjetëra komente të zemëruara dhe vetë trajneri të dielën në mëngjes ka dashur të shpjegojë situatën, duke u përpjekur të bënte të qartë se nuk ishte një koment për Juventusin, por diçka personale.

“Ju e keni interpretuar fytyrën e buzëqeshur në nivel sportiv – shkruan Baronio në profilin e tij – por ata që më ndjekin e dinë që në shtëpi po përjetoj një situatë që nuk kam dashur ta dija kurrë, por kjo është jeta. Mos shfryni me dashakeqësi, sepse ka shumë që tani”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.