• |
ide | kryesore

Zbulohet arsyeja e largimit të Amber Heard nga ‘Aquaman’

-Instant, Paparazzi, Slider

Agjentja e Amber Heard ka zbuluar së fundmi arsyen e largimit të saj nga ‘Aquaman2’.

Jessica Kovacevic e WME, zbuloi në gjyq se asaj iu tha se largimi i  Heard është për shkak të “mungesës së saj të kimisë” me aktori Jason Momoa, 42 vjeç, i cili drejton filmin.


Aktorja u përfshi për herë të parë në Justice League të vitit 2017 dhe luajti si Mera në filmin origjinal Aquaman. Duke folur për suksesin e Heard pas Aquaman, Kovacevic rrëfeu se ajo besonte se karriera e aktores nuk u ngrit aq shumë sa ajo e Momoas.

Kur u pyet se si u dëmtua karriera e saj, agjentja u shpreh: “Në përvojën time … Karriera juaj merr një kthesë pas diçkaje të tillë. Ajo u prit shumë mirë në film në atë kohë, të gjithë ishin të kënaqur me të. Më pas, pati një rënie të plotë pas kësaj dhe negativitet për të, unë nuk kam një pjesë fizike të provës, por është i vetmi përfundim logjik që nxjerr. “Ajo shtoi se, mes shtypit të keq, Amber humbi një rol në një film të Amazon.

Depp ngriti një padi prej 50 milionë dollarësh për shpifje në mars 2019 kundër Heard duke pretenduar se artikulli i saj në Washington Post i dhjetorit 2018 për dhunën në familje i dëmtoi perspektivat e tij për karrierë, edhe pse ai nuk përmendej me emër./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.