• |
ide | kryesore

Chris Pratt, baba për herë të tretë

-Instant, Paparazzi, Slider

Chris Pratt dhe Katherine Schwarzenegger kanë zbuluar se janë bërë sërish prindër.

“Ne jemi shumë të emocionuar për të njoftuar lindjen e vajzës sonë të dytë, Eloise Christina Schwarzenegger Pratt”, njoftoi Pratt në Instagram të dielën.


“Mamaja dhe fëmija  janë mirë. Ndihemi përtej të bekuar dhe mirënjohës. Me dashuri, Katherine dhe Chris.”

Në dhjetor 2021 u raportua se autorja e “Gift of Forgiveness”” ishte shtatzënë për herë të dytë.Ajo nuk e adresoi publikisht shtatzëninë e saj deri në mars.

Katherine ia shpjegoi këtë vendim Hoda Kotb-it gjatë një daljeje në emisionin “Today” , duke thënë, “Unë nuk u rrita me mediat sociale.Ndjehem sikur ndajmë kaq shumë në botën e sotme.”

Ajo shtoi: “Unë mendoj se një nga dhuratat më të mëdha që prindërit e mi më kanë dhënë mua dhe vëllezërve e motrave të mi është dhurata e privatësisë dhe të kesh një edukim vërtet normal, ose një edukim sa më normal që të jetë e mundur.

“Ne kishim një fëmijëri vërtet normale dhe magjike, dhe na lejuan të  kishim identitetin tonë dhe llojin e zgjedhjes për të hyrë në çfarëdo forme të të qenit publik që donim kur ndiheshim rehat.” Katherine e quajti përvojën një dhuratë “të pabesueshme” nga Arnold, 74 vjeç dhe nëna e saj, Maria Shriver.

Nga ana tjetër, Pratt dhe ish-bashkëshortja e tij, Anna Faris, nuk ia kanë fshehur ndjekësve të rrjeteve sociale djalin e tyre 9-vjeçar Jack.Ish-çifti, i cili ishte i martuar nga viti 2009 deri në vitin 2018, aktualisht kujdesen të  dy për Jack.

“Chris dhe unë punojmë vërtet shumë,” rrë feuFaris për “Entertainment Tonight” në janar 2019. “Ne sigurohemi që Jack të jetë vërtet i lumtur, gjë që na bën vërtet të lumtur.”

Aktori i “Jurassic World” u lidh me Katherine në vitin 2018 dhe ata u martuan në qershor të vitit të ardhshëm./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.