• |
ide | kryesore

E detyruan të zhvishej lakuriq se nuk luajti mirë dhe e rrahën: arrestohen tre ultras

-Instant, Sport

Bllokuan, kërcënuan dhe detyruan një lojtar të Avellinos të hiqte të gjitha rrobat, pasi u cilësua i padenjë për të veshur ngjyrat e klubit kampan. Historia e tmerrshme ndodhi më 4 majin e kaluar, pas disfatës në shtëpi kundër Foggias, që i kushtoi skuadrës mundësinë për të vazhduar të ëndërrojë për Serie B. Protagonist ishte një grup ultras: një grua, ende e paidentifikuar dhe tre burra tashmë të destinuar të përjashtohen përjetë nga stadiumet, të cilët u dalluan nga kamerat e vëzhgimit dhe u vendosën në arrest shtëpie.


Krimet e konstatuara nga hetuesit janë grabitje e rëndë në konkurrencë (për shkak të tutave përfaqësuese që kishte veshur lojtari), dhunë dhe kërcënime. Futbollisti, mesfushori 23-vjeçar Claudiu Micovschi, është bllokuar gjatë rrugës ndërsa kthehej në shtëpi, bashkë me një shok skuadre. Sipas policisë ishte një ekspeditë e vërtetë ndëshkuese: i riu në fakt u bllokua nga dy makina dhe u detyrua të ndalonte rrugën; kjo u pasua nga një vërshim ofendimesh të rënda, kërcënimesh dhe madje edhe dhunë fizike, e cila përfundoi me urdhrin për të zhveshur ngjyrat Avellinos.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.