• |
ide | kryesore

Festë e dëshpërim: të gjithë verdiktet në pesë kampionatet elitare të Europës

-Instant, F1, Sport

90 minutat e fundit të pesë kampionateve kryesore evropiane rezervuan emocione të mëdha dhe mbyllën sezonin 2021/2022 mes gëzimeve dhe hidhërimeve. Festë për ata që kanë fituar titullin kombëtar apo kanë fituar një vend në Evropë, dhimbje për ata që bien nga kategoria. Ja të gjitha vendimet e dhëna në Serie A, Premier League, Liga, Bundesliga, Ligue 1 dhe Liga Portugal.

SERIE A
1 – Milan (Champions League)
2 – Inter (Champions League)
3 – Napoli (Champions League)
4 – Juve (Champions League)
5 – Lazio (Europa League)
6 – Roma (Europa League)
7 – Fiorentina (Conference League)


Rrëzohen
– Cagliari
– Genoa
– Venezia

PREMIER LEAGUE
1 – Manchester City (Champions League)
2 – Liverpool (Champions League)
3 – Chelsea (Champions League)
4 – Tottenham (Champions League)
5 – Arsenal (Europa League)
6 – Manchester United (Europa League)
7 – West Ham (Conference League)

Rrëzohen
– Burnley
– Watford
– Norwich

LIGA
1 – Real Madrid (Champions League)
2 – Barcellona (Champions League)
3 – Atletico Madrid (Champions League)
4 – Siviglia (Champions League)
5 – Betis (Europa League)
6 – Real Sociedad (Europa League)
7 – Villarreal (Conference League)

Rrëzohen
– Granada
– Levante
– Alaves

BUNDESLIGA
1 – Bayern (Champions League)
2 – Borussia Dortmund (Champions League)
3 – Leverkusen (Champions League)
4 – RB Lipsia (Champions League)
5 – Union Berlino (Europa League)
6 – Friburgo (Europa League)
7 – Colonia (Conference League)

Rrëzohen
– Hertha
– Bielefeld
– Furth

LIGUE 1
1 – PSG (Champions League)
2 – Marsiglia (Champions League)
3 – Monaco (Preliminari Champions League)
4 – Rennes (Europa League)
5 – Nizza (Conference League)

Rrëzohen
– St. Etienne
– Metz
– Bordeaux

LIGA PORTUGAL
1 – Porto (Champions League)
2 – Sporting (Champions League)
3 – Benfica (Preliminari Champions League)
4 – Braga (Conference League)
5 – Gil Vicente (Conference League)

Rrëzohen
– Moreirense*
– Tondela
– Belenenses

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.