• |
ide | kryesore

Grabitja në Rinas, Talo Çela mohon akuzat nga arratia

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I shumëkërkuari i drejtësisë shqiptare, Talo Çela mohon përfshirjen në grabitjen në Rinas përmes avokatit të tij. Mbrojtja e Talo Çelës ka deklaruar sot në gjyq se klienti i tij “e kishte të pamundur të merrte pjesë në grabitjen e Rinasit sepse ishte i sëmurë”.

“Kur ndodhi grabitja, Talo Çela kishte gruan sëmurë. Talo Çela, i paaftë fizikisht të merrte pjesë në grabitje, kishte probleme me gjurin”, mësohet të ketë deklaruar ndër të tjera avokati i tij në seancën gjyqësore këtë të hënë.


Avokati është shprehur më tej se me Talo Çelën s’ka asnjë kontakt dhe prokurën e ka nga vëllai Bujar Çela, para se ta ekzekutonin.

Ndërkohë që sot po mbahet në gjykatë seanca ndaj Talo Çelës për grabitjen e Rinasit, avokati kërkon kohë për të përgatitur kërkesat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.