• |
ide | kryesore

Mbante armë e municione në banesë, arrestohet 59-vjeçari nga Elbasani

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një 59-vjeçar është arrestuar në Elbasan është arrestuar për veprën penale armëmbajtje pa leje. Mësohet se 59-vjeçari është kapur në flagrancë nga policia dhe gjatë kontrollit në stallën e bagëtive iu gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik dhe një sasi fishekësh.

59-vjeçari i identifikuar me inicialet S.Ç do të ndiqet penalisht për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.