• |
ide | kryesore

Mick Jagger kundërshton krahasimet me Harry Styles

-Instant, Paparazzi, Slider

Mick Jagger ka reaguar së fundmi ndaj krahasimeve mes tij dhe Harry Stiley.

Në një intervistë me The Sunday Times të shtunën, këngëtari i Rolling Stones dha mendimin e tij për krahasimet mes tij dhe Harry Styles.


Ndonëse këngëtari fillimisht tha se i pëlqen këngëtarja “As It Was”, Jagger pranoi në një intervistë me Sunday Times se nuk mendon se ata në fakt kanë shumë ngjashmëri muzikore apo artistike.

“Dmth, unë përdorja më shumë grim për sytë se ai,” tha Jagger.

Ai shtoi: “Harry nuk ka një zë si timin ose nuk lëviz në skenë si unë; ai thjesht ka një ngjashmëri sipërfaqësore me veten time më të re, gjë që është mirë .”

Styles ka qenë një adhurues i Jagger gjatë gjithë karrierës së tij – nga frymëzimi nga veshjet e tij për videoklipe muzikore deri tek imitimet në Saturday Night Live.

Jagger, foli gjithashtu për anëtarin e grupit, Charlie Watts, i cili vdiq në gusht në moshën 80-vjeçare.

“Unë nuk pres që ai të jetë më atje nëse kthehem gjatë një shfaqjeje,” u shpreh artisti  për bateristin. “Por unë mendoj për të. Jo vetëm gjatë provave apo në skenë, por edhe në mënyra të tjera… Më mungon.”/Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.