• |
ide | kryesore

Përplasje me Spiropalin/ Berisha: Bashkëshorti i dha tendera vëllait tënd

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Seanca e sotme plenare është shoqëruar me momente tensioni teksa përplasej ish-kryeministri Sali Berisha dhe ministrja Elisa Spiropali. Kur po diskutonte për raportin e AMA-s, Spiropali, duke iu drejtuar Berishës, tha se koha kur digjeshin redaksitë ka mbaruar. Më pas fjalën e ka marrë ish-kryeqeveritari i cili e akuzoi Spiropalin, se nëpërmjet bashkëshortit të saj i ka dhënë tendera vëllait të saj.

Ndrikull Spiropali ose ndrikulla 5-milionëshe është famoze me bashkëshortin, që tenderat e ujësjellësve ia jep vëllait të saj. Tenderat i merr bashkëshorti dhe ia jep vëllait të saj. Përveç kësaj, zonja që u bashkua aq shumë në dogana, sa kudo që ta prekësh, nxjerr para, e çoi burrin nga ujësjellësi te tenderat e OST-së. Edhe aty përsëri me tenderat. Pra, nëse ka një burrë dhe një grua që kanë lumturuar njëri-tjetrin me paratë publike, janë çifti Spiropali-Toto. Ndaj sa herë do të dalësh, unë do të nxjerr çdo aferë që ke ti. Kjo është detyra ime dhe e opozitarëve. Pra, yt shoq i jep tenderin vëllait tënd. Nuk ka vjedhje më të madhe se kjo.”, shprehet Berisha. 


Ministrja Spiropali reagoi duke thënë se këto akuza nuk janë të vërteta dhe se ajo dhe familjarët e saj nuk kanë përfituar nga shqiptarët.

10 Comments

  1. Keta mavite po vjedhin aq shume saqe nuk e imagjinoni dot . Mire qe vjedhin por as edhe ruhen se mos kapen , jo qe nuk ruhen por nuk e rruajne fare . Pse nuk kane frike keta superhajdut? Kane kapur drejtesine ? Kane kapur gjithe pushtetet ? Kane pare se populli dele sa me shume e vjedh aq me shume te voton? Kane pare qe kete popull vidhe sa te duash nuk ka bythe te kthehet? POOOOOOOOOOOOOOOOOOO…………………….. Jemi bere per gjynah .

  2. ik ore malok vucidoli se ti njifesh per genjeshtar dhe intrigant skandaloz po tani te erdhi fundi dhe ske ku ne pidh te nones shkon

  3. ka lezet jo si luli nani nani gjithe vitin. sa per rilindjen dihet sesi spiropalka na u be zonjke me leket e gomereve, ajo vidh ata voto, rrace idiote

  4. Nga breke grisur dhe fytyre pa lare me Breke Mendafshi dhe Krem 3000 Euro ✈️🚘🍷👡💋🍾💄

  5. Ke beri ministre kete qe akoma i vje ere shurre.Po dhe ai gomari i Shijakut qe gjith diten i vje ere shurre dhe muti,njelloj jane keta te gjith peshurrin ne pantallone.

  6. “Ministrja Spiropali reagoi duke thënë se këto akuza nuk janë të vërteta dhe se ajo dhe familjarët e saj nuk kanë përfituar nga shqiptarët.”

    Mos se na mbushe mendjen… Ti dhe kazani juaj i keni qirë nënën këtij populli…. Po edhe pak durim e do ta ndjeni edhe juve felliqesira atë çfar i keni bërë njerzve.

    1. Kete milet vetem qe nuk e keni qire me ter ment (se nuk ja dilni dot jo se nuk doni) , te tjerat ja keni bere ne shtat breza . Do ta merrni kusurin shume shpejt . edhe Maria Antonet habitej pse popuklli kerkonte buke por vajti e para ne gijotine . Gijotina ju pret edhe ju o vemjet mavi me fytyre njeriu .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.