• |
ide | kryesore

“Plumbi i Artë”/ Policia aksion në Elbasan, kontrolle në banesa e biznese

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia dhe RENEA kanë zhvilluar kontrolle në Elbasan për kapjen e personave të shpallur në kërkim në kuadër të operacionit të koduar “Plumbi Artë”.


Kontrollet kanë nisur që në orët të mëngjesit, ndërsa kontrollet janë kryer në banesa, biznese të këtij qyteti.


Operacioni i koduar “Golden bullet”, që është në vijim, ka nisur menjëherë pas arrestimit të shumë të kërkuarit Nuredin Dumani, tashmë i penduari i drejtësisë, i cili u arrestua gjatë operacionit policor të koduar “Arratia”.

Operacioni ‘Plumbi i Artë’ u shtri në Tiranë, Durrës, Elbasan dhe Lezhë dhe në të u përfshinë forcat speciale RENEA, FNSH, Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale, Drejtoria Kundër Krimeve ndaj Personit e Pasurisë, Drejtoria Hetimore dhe Drejtoritë Vendore të Policisë.


4 Comments

  1. Qenin e ngordhur do kapni o hajvaner. Nuk e kuptoni se kriminelet jane krahu i djathte i kryekriminelit 2 metra te gjate?

    1. Kur i vjen ngordhja qenit permjer ne der te xhamis te gjith politikanet jan te peshtir por fytyra me e ndyr esht sali gerdeci ku dhe si kryetar i pd u zgjodh me sistemin e enverit 99% votuan pro shpellarit 1% ishte vet plaku mere nuk e shikon qe esht nje kemb ne varr e tjetra gati per tu futur tamam.

  2. Vito, mashtruesi i kerrmillit , shoku i Nikos se Orneles se Varuzhan Piranjanit thotë:

    Kush po e diskretiton policine ne kete fare feje ?
    Kam frike se mos duan ta japin dhe policine me PPP

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.