• |
ide | kryesore

Will Smith flet për abuzimin e babait: Ndihesha frikacak

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori i njohur Will Smith ka folur së fundmi për fëmijërinë e tij në “My Next Guest Needs No Introduction with David Letterman”.

Intervista është plot me pika të reja nga jeta dhe karriera e aktorit, duke përfshirë një moment ku ai qortonLetterman, pasi foli për nënën e tij, Caroline Bright.


“Mos thuaj asgjë për nënën time, Dave,” i tha Smith prezantuesit.Ndërsa shikuesit shpresonin gjithashtu se aktori do të fliste për shuplakën famëkeqe të Oscars ata zbuluan se episodi ishte filmuar para marsit 2022.

“Episodi u regjistrua përpara ceremonisë së ndarjes së çmimeve të Akademisë 2022,” lexohej  në një kartë titulli para se të vinte episodi.

Në bisedën e tij me Letterman, Smith përmendi gjithashtu librin e tij të fundit, “Will” dhe foli për  marrëdhënien e diskutueshme të prindërve të tij.

“Rreshti i parë i kapitullit të parë është: “Unë gjithmonë e kam menduar veten si një frikacak,” i shpjegoi ai Letterman. “Kur isha 9 vjeç, pashë babain tim duke rrahur nënën time dhe unë nuk bëra asgjë. Dhe kjo la një përshtypje traumatike për veten time si një frikacak.”

“Jeta është kaq emocionuese për mua tani, sepse unë mund t’i kontaktoj njerëzit ndryshe nga sa kam qenë në gjendje t’i kontaktoj , kryesisht për shkak të dhimbjes sime,” rrëfeu Will. “Jam vërtet gati të zhytem në artin tim në një mënyrë që mendoj se do të jetë me shpresë përmbushëse për mua dhe e dobishme për familjen.”

Smith gjithashtu i dha Letterman disa këshilla për boksin dhe foli për mbrojtjen e familjes së tij. Ylli i “Princi i freskët i Bel-Air” vuri në dukje se ai kuptoi në një moment të jetës së tij se “bota materiale është plotësisht, plotësisht dhe plotësisht e paaftë për të mbështetur lumturinë tonë”.

“Përtej gjërave thelbësore për të mbrojtur veten dhe familjen tuaj,” ndërhyri Letterman.”Nuk mund ta mbroni familjen tuaj, apo jo?” u shpreh babai i tre fëmijëve. “Kjo nuk është e vërtetë. Mbrojtja dhe siguria është një iluzion. Duhet të mësosh të jetosh me realitetin se çdo moment, çdo gjë mund të zhduket në një sekondë.”/Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.