• |
ide | kryesore

Biden: Putin po përpiqet të zhdukë kulturën ukrainase

-Instant, Lajme, Planet

Duke folur në hapjen e samitit Quad midis liderëve të SHBA-së, Japonisë, Australisë dhe Indisë, ai tha: “Më duket se Putini po përpiqet të zhdukë një kulturë.


“Ai nuk po synon më as objektiva ushtarake, ai po shkatërron çdo shkollë, çdo kishë, sikur po përpiqet të zhdukë kulturën ukrainase.

“Bota duhet të merret me këtë problem dhe ne po bëjmë pikërisht këtë gjë,” tha Biden.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.