• |
ide | kryesore

Jack Harlow: Pete Davidson është një ikonë

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtari Jack Harlow ka shprehur së fundmi admirimin e tij për komedianin Pete Davidson.

Pete u emërua në listën e TIME 100 për njerëzit më me ndikim të vitit 2022. Me këtë rast,Jack  shkroi një ese nderimi për shokun e tij “të guximshëm, të zhytur në mendime dhe thjesht gazmor”.


“Pete nuk përpiqet të fshehë personin që është. Është një recetë klasike për sukses dhe lidhje,” shkroi ai. “Unë do ta konsideroja veten të sinqertë, por të qenit pranë Pete më bën të dëshiroj të vazhdoj të arrij edhe më tej për versionin më real të vetes”.

“Ne nuk kemi një tjetër si ai. Pete është i guximshëm dhe thjesht gazmor. Dhe ai është vetëm 28 vjeç,” shtoi Harlow. “Një ikonë i cili ka plot gjëra për të realizuar.”

Nderimi i tij vjen pasi Davidson u largua nga SNL këtë fundjavë pas një shfaqjeje tetë sezonesh në shfaqjen komedike të skeçit NBC. Një burim i tha më parë PEOPLE se ai  nuk do të merrte pjesë në dasmën italiane të Kourtney Kardashian pasi do filmonte episodin e tij të fundit.

Harlow kujtoi gjithashtu se bëri debutimin e tij si i ftuar muzikor SNL në mars, duke i dhënë meritën komedianit që e ndihmoi atë në shfaqje.

“Pas disa muajsh njohjeje (por pa u takuar), Pete më mori në SNL, e cila ishte një ëndërr e vërtetë e realizuar për mua dhe familjen time”, shkroi ai. “Unë u rrita duke parë shfaqjen me familjen dhe arrita të merrja ata në xhirime. Nëna ime ishte në lot.”

Ai vazhdoi: “Një natë para shfaqjes, shkova në apartamentin e Pete dhe ai na bëri mua dhe shokun tim të qeshnim. Më dukej sikur po përjetoja komedinë elitare nga afër dhe personalisht.”

Artisti Come Home the Kids Miss You vuri në dukje  se për herë të parë pa Davidson duke performuar në Roast of Justin Bieber të Comedy Central në vitin 2015. Ata më vonë u njohën nga një mik i përbashkët përmes FaceTime./Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.