• |
ide | kryesore

Liam Payne i jep fund fejesës me modelen

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtari Liam Payne i ka dhënë fund sërish marrëdhënies me modelen Maya Henry.

Një përfaqësues i këngëtarit konfirmoi për PEOPLE se Payne dhe e fejuara e tij janë ndarë një muaj më parë.


Henrynuk e ka adresuar ndarjen, megjithëse së fundmi ajo komentoi në një foto të postuar nga fansat ku shihej artisti me një grua tjetër, duke shkruar: “I dua shumë fansat, por të lutem mos më dërgoni këto foto të  fejuarit tim me një grua tjetër. Kjo nuk jam unë dhe është mjaft e vështirë të dish se kjo ka ndodhur pa ditur gjë. Mjaft tani.”

Ish-këngëtari e One Direction u lidh për herë të parë me modelen në 2018. Ata konfirmuan romancën e tyre në shtator 2019 dhe Liam i propozoi në gusht 2020.

Të dy më pas u ndanë në qershor të vitit të kaluar, me Payne duke thënë në “Ditari i një podcast CEO” se ai “thjesht nuk ishte shumë i mirë në marrëdhënie”. Por nuk kaloi shumë kohë derisa ata u panë së bashku dy muaj më vonë në St. Tropez dhe përfundimisht pozuannë tapetin e kuq si çift atë tetor në Londër.

Në mars,Liam mori pjesë në drekën Taste the Future në hotelin Four Seasons në Beverly Hills së bashku me Maya dhe tregoi për PEOPLE se ata ishin ende të fejuar.

“Ajo është ende e fejuara ime”, u shpreh ai. “Ne jemi ende këtu së bashku, dhe jemi shumë, shumë të lumtur për momentin. Ndoshta më të lumturit që kemi qenë.”

Payne ndan djalin 5-vjeçar Bear Grey me ish-in e tij Cheryl, me të cilin ishte në lidhje nga fundi i vitit 2015 deri në korrik 2018./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.