• |
ide | kryesore

“Më vinte në lojë, ndaj nuk durova”/ Zbardhet dëshmia e policit që vrau kolegun brenda komisariatit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Polici Ludjan Zaimi 25 vjeç qëlloi me armë zjarri mbrëmjen e djeshme, kolegun Çaush Saliasi, 55 vjeç duke i shkaktuar vdekjen. 25-vjecari në dëshminë e tij para hetuesve ka deklaruar se me viktimën ka pasur përplasje herë pas here, dhe sipas tij 55-vjeçari e shante dhe ofendonte. Ai shton se Saliasi konsumonte shpesh alkool.

“Po bënim instruktazhin në momentin kur ndodhi ngjarja. Çaushi vijoi me përsëritjen e fjalëve dhe veprimeve fyese ndaj meje, me shau nga familja dhe ofendime te tjera, nuk durova dhe e qëllova. Jam përplasur edhe më herët me të, edhe në kohën kur kemi qenë në krye të detyrës, pasi me ofendonte shpesh. Konsumonte alkool dhe shfaqte sjellje denigruese ndaj meje dhe e kam duruar gjate gjithë kohës. Jam penduar për veprimin që kam bërë, ishte moment dobësie dhe mungese të vetëpërmbajtjes nga ana ime”, ka thëne 25-vjeçari.


Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, brenda komisariatit nr.3 në Tiranë, ku Zaimi ka shtëna 6 herë ndaj Çaush Saliasi, tre prej plumbave e kanë kapur në trup dhe i kanë shkaktuar vdekjen. 25-vjeçari është ndaluar menjëherë pas ngjarjes.

 

 

 

16 Comments

 1. Më vjen keq për sa ka ndodhur dhe ky djal i shkretë do shkojë në burg. Nëse është si thotë Ludiani, fajin e ka viktima, bullizmi është i papranueshem dhe vjen një moment ku të ikën truri dhe e zgjidh me mjete të tjera. Është e lehtë të japësh mënd kur nuk je aty, por të përdoret pistoleta don të thotë që puna ka arritur aty ku s’mban më.

  Ludjan paç fat e Zoti qoftë me ty !

  1. @Miri!
   O trongull!
   Ludjani “past fat “nja 25 vjet mrena ishalla, e u kalbtë aty!
   Po pse ore, pistoleta përdoret se të shau dikush????
   Keshtu i bie qe secili nga ne te ishte vrasës ose viktimë se te gjitheve na ka ndodh se paku nje herë të shajmë ose të shahemi!
   Aq më tepër që ky ishte polic, dhe ka bërë instruktazh për ruajtjen e gjakftohtësisë!

   1. O Sefer Palla, ti i di të gjitha detajet e ngjarjes?! … Meqë e the vetë, mua po të bij njeri ne qafë vazhdimisht dhe nuk gjej drejtësi nga strukturat përkatëse, atëherë unë i qij nënën, me çfar të më kapi dora.

    Edhe viktimës mirë t’i bëhet, le të haj dhe tani. Une e kam vuajtur vet bullizmin, kam humbur tre punë për këtë gjë dhe as më vjen fare keq për të fortët kur e pësojnë… Po ti rrot kari je dhe ashtu rri.

    1. O Miri, qenke kllluf fare. Nuk kane patur faj qe qenkan tall me ty, disa here, sic e pranon edhe vete.
     Debil.

   2. O koqe po ta dine njerezit qe i iken koka ne qofte se shajne dhe ofendojne te tjeret atehere te siguroj une qe shum pak veta do guxojne ta bejne nje gje te tille.
    Edhe mu me ka ndodh te punoj me fshatare, te cilet po ti sillesh me kulture e qytetari, tentojne te tallen me ty. Un jam pak gjaknxehte dhe ja kam tregu qefin qe ne fillim, tani me thojne urdho si urdho.

 2. Më vjen keq për djalin që i shkoi kshu!
  Po e vërteta është që ka shumë që nuk të lejnë në punën tate sidomos në ambjent pune.
  Fakti se jan pak më të mëdhenj në moshë u jep të drejtë të tallin më të rinjtë,kur në fakt skanë pse! Paç fat djalosh,shumë keq që shkoi kshu!
  Ishalla zenë mend të tjerët si ai që iku.

 3. Keta nuk jane police keta jane patronazhiste te thekur te ministrit te familjes Cuci. Cfare mund te presin qytetaret nga keta llumra?!

 4. O koqe kanari!
  Ti ishe aty dhe e pe që ai e shante dhe e bullizonte???
  Ke pa ti ndonje vrasës që nuk ka gjet alibi për krimin e kryer???
  Po ti që qenke “bullizuar” ,dhe paske humb 3 pun nga kjo arsye, ta garantoj që i ke humbur nga trut e kaptinës se tē paskan lon!
  Bohesh pal me kriminelin pa llogjik fare!!!
  ( as mua nuk më vjen keq për të fortët kur e pësojnë, por nuk është ky rasti!
  More vesh o Miri kaptin-qiri!)

  1. @Miri!
   Ky tipi vrasës, asnjiher nuk ish anku ndaj kolegut( sot u justifiku se nuk i spiunonte shokët!😱)
   Nëse strukturat kan pas dijeni dhe nuk kan vepru, është përgjegjesi dhe e tyre!
   Siç duhet te mbajne pergjegjesi ata qe e kan futur ne polici nje tip te tille!
   Por kjo nuk e justifikon asnjiher krimin e kryer!
   Ftillohu pak o Mir!
   Merr frym thell, dhe mendo se u vra nji polic, nji bashkeshort, nji prind, nji vlla i dikujt!
   Nese do ish kaq i ofenduar krimineli , le ta rrifte se ish dhe mo i ri dhe mbase mundej, por jo ti merrte jeten!
   Pastaj mendo që këtij tipi shteti me taksat tona i kish dhon arsim, pistoletë, e rrogë për të na mbrojtur ne kurse ky”mbrojti” mendjen e vet!
   Mir, mos u bo KEQI!

  2. Pidh satom or lum fiku … Si e shpjegon ti që viktima u qellua me 6 plumba ?! Me 6 jo nji apo 2….. Ja ta them un, kjo tregon urrejtje të thellë të Ledianit ndaj atij tjetrit dhe punët kan vajtur aty ku nuk mban më…. dhe mirë ti behet viktimës.

   1. Ta shpjegoj un or TRAP!
    U qëllua me 6 plumba se krimineli ishte një IDIOT si puna jote!
    Dhe mos na çaj mo trapin se le nom!
    Bythqim!
    E shef ça shkrun apo jo!
    Apo, hajde se ke se ku shfryhesh për “bulluzimin” qe t’kon bo, kur ke humb punën!
    E thu: mir ti bohet viktimës”
    M’duket se jo vetëm të paskan “bullizu”, po t’paskan fut m’byth nai hù!

     1. Ishalla të vijne ment, e reflekton që vërtet të flasim ndryshe!
      Besoj se do ti thrrasësh mendjes, e të ftillohesh!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.