• |
ide | kryesore

Putin emëron truprojën e tij ministër, paraardhësi ndërroi jetë në mënyrë misterioze

-Instant, Arkiva, Lajme, Planet, Të fundit

Vladimir Putin ka emëruar ish-truprojën e tij ministër të Emergjencave, vetëm pak muaj pasi paraardhësi i tij u rrëzua në mënyrë misterioze nga një ujëvarë dhe gjeti vdekjen.

Gjeneral-majori Alexander Kurenkov, 49 vjeç, u emërua nga Putin këtë të martë, ndërsa është truproja i gjashtë e presidentit që emërohet në poste të larta të qeverisë.


Yevgeny Zinichev mbante më herët postin e ministrit të Energjisë, gjithashtu një ish-truproje e Putin.

Ai ndërroi jetë duke rënë nga një ujëvarë mbi 30 metra e lartë mes dyshimeve për vdekjen e tij.

1 Comment

  1. edhe karat e gazetaris ashtu kan me ndrue jete

    ne menyre anonime si bythqira qe nuk thon dot te verteten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.