• |
ide | kryesore

Starbucks i jep lamtumirën e fundit Rusisë

-Instant, Stil

Historia e rrjetit të kafeve të famshme “Starbucks”, me 130 lokale në Rusi, me afër 2000 të punësuar, të cilët do të vazhdojnë të paguhen për gjashtë muajt e ardhshëm, ka marrë fund.


Të gjitha lokalet e “Starbucks” në Rusi janë mbyllur përkohësisht në mars dhe i gjithë aktiviteti është pezulluar për shkak të pushtimit rus.


Kjo lëvizje ka përcjellë gjigantin e ushqimeve të shpejta “McDonald’s” i cili është larguar nga Rusia pas 30-vjetësh.

“Starbucks”, i hapur për herë të parë në Rusi në vitin 2007, nuk ka treguar detaje edhe për ndikimin financiar për largimin e kompanisë.


9 Comments

  1. Nga e kape kete nickname-in o skit bolshevik i kooperativave komuniste???
   Ta lejon shoku Putstalin kete emer??

    1. gojore je pikerisht ti, ne kete rast i skiteve.
     Une jam thjesht shqiptar qe skitet me kane zaptuar toka e shpallur lufte!

     Nuk fshin njeri komente ne kete portal, e ngaterron me TemA-n e gellbazes….

     Te fala RasPutinit! Do dehem keq kur t’i vije mortja zyrtare! Po besoj te gjithe shqiptaret si une…
     Kurse ti o skit kurve do te shkosh te plackisesh ndonje gje ate dite, se per ate ju ka stervtiur “moma rusi”.

     Dhe nuk me the ku e ke mesuar shqipen, or druzhe!

     1. Ti je nje bythwir Sorrosian qe del ne paradat gay qe organizon Kimetja. Te shkerdhefsha Ameriken

     2. Kujt i plasi kari per Ameriken qe eshte bere Afrike. Kina me Rusin do marr Boten ne Dore

     3. O zoti Kar. Po nuk i ha palla shqiptareve as per Putin as per Bidene as per Makaronin e as per Borisin. Mos kujto ore Z.Kar se shkrujn gazetat gjithe diten per kto edhe shqiptarve i rri menja aty

  2. Po or toc kuklle po. A e ke pa se ca bohet ne Rusi, si eshte shkatarru ekonomia? Sa biznese jane mbyll, sa inxhinjera, IT, arkitekta, etj. kane ngel pa pune!
   A e di ti qe supetmarketet dhe gjalpin “President” e fusin ne kuti plastike me sistem alarmi qe mos tia vjedhin?
   Ne qofte se Perendimi i ve embargo te plote Rusise, atehere ajo kthehet 50 vite pas ne kohe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.