• |
ide | kryesore

Will Smith rikujton karrierën si reper: E urreja kur më thonin ‘i butë’

-Instant, Paparazzi, Slider

Will Smith ka folur së fundmi për karrierën e tij si reper duke treguar se “urrente” të quhej “i butë” sepse nuk shante në këngët e tij.

Aktori foli me David Letterman gjatë një episodi të “My Next Guest Needs No Introduction”, të regjistruar para skandalit famëkeq të Oscars.


Ndër disa tema të diskutuara në intervistën, Smith kujtoi kohën e tij si anëtar i dyshes hip-hop, DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince.Dyshja patën një numër këngësh të suksesshme pasi u formuan si grup në 1984.

“Ti dhe Jeff kishit humor në muzikën tuaj,” tha Letterman.

“Kjo ishte me të vërtetë cilësia jonë kryesore dalluese në atë kohë,”u përgjigj Will. “Ishte komedi, ishte goxha, ishte argëtuese. Ne u dalluam në një mënyrë shumë të mirë. Kishim disi korsinë tonë.”

Fituesi i ‘Oscars’ u pyet nëse përballej me ndonjë presion për të lënë muzikën, për të cilën ai tha: “Jo presion aq sa ishte gjithmonë që isha i butë. E urreja këtë, duke u quajtur i butë.”

Aktori i “Princi i freskët i Bel-Air” lëvizi me vetëdije për t’iu shmangur ofendimeve në pjesën më të madhe të diskografisë së tij.

Smtih zbuloi se arsyeja që ai nuk shante ishte për shkak të diçkaje që i tha gjyshja kur ishte 12 vjeç.Pasi gjeti fletoren e këngëve rep të tij, e cila kishte disa shprehje në të, gjyshja i shkroi një letër.

“I dashur Willard, njerëzit me të vërtetë inteligjentë nuk duhet të përdorin fjalë si këto për t’u shprehur. Ju lutemi tregoni botës se jeni aq të zgjuar sa ne mendojmë se jeni. Dashuri, Gigi”, shkroi ajo.

“Kjo ishte arsyeja që unë kurrë nuk shava në asnjë nga regjistrimet e mia,”deklaroi Will./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.