• |
ide | kryesore

Hollandezët dhe italianët “pushtojnë” Tiranën, shihni ç’po ndodh në rrugët e kryeqytetit (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Tirana i është “dorëzuar” mijëra tifozëve të ardhur nga Italia dhe Hollanda për të ndjekur finalen e madhe Roma-Feyenoord. Në rrugët e kryeqytetit s’ka atutomjete, por vetëm këmbësorë, muzikë dhe alkol. Hollandezët janë pozicionuar pranë pedonales së qytetit, aty ku është fan zona e tyre. Italianët qëndrojnë kryeisht në zonën e ish-Bllokut dhe te fan zona e tyre në amfiteatrin e liqenit. Shihni më poshtë galerinë e fotove që sjell LSA.


4 Comments

  1. o ju jeni kara komplet
    sidomos drejtuesit e lapsit
    perfshi dhe nje tuf gomeresh qe bejne si intelekt ketu
    sipas jush o karat e lapsit, duhet te beje “lufte” populli

  2. Ngrihu o popull dhe shkerdheju rrobte ketyre te huajve dhe qeverise se Edi Pederast drogaxhiut qei solki keta kerma ne Tirane. Te benin ne Greqi kete do ishte bere masaker

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.