• |
ide | kryesore

Kate Moss, kundër Amber Heard: Johnny nuk më ka shtyrë nga shkallët

-Instant, F1, Paparazzi

Kate Moss mohoi që Johnny Depp e shtyu atë nga shkallët ndërsa ajo dëshmoi në gjyqin e tij për shpifje.


Supermodelja u shfaq përmes videolidhjes në ditën e 22 të gjyqit kundër Amber Heard, i cili po mbahet në Gjykatën e Qarkut Fairfax.


Gjatë dëshmisë së shkurtër, ajo u mor në pyetje nga avokati i ish-it të saj, Ben Chew, për lidhjen e tyre katërvjeçare.Duke diskutuar për thashethemet se aktori i Pirates of the Caribbean e shtyu atë nga shkallët gjatë një pushimi në Xhamajka, ajo sqaroi se kjo nuk ishte e vërtetë.

“Ne po dilnim nga dhoma dhe Johnny doli nga dhoma para meje, dhe kishte pasur një stuhi shiu,” i tha ajo gjykatës nga Gloucestershire.Ndërsa dola nga dhoma, rrëshqita poshtë shkallëve dhe lëndova shpinën.Bërtita sepse nuk e dija se çfarë më kishte ndodhur dhe kisha dhimbje.Ai u kthye me vrap për të më ndihmuar, më çoi në dhomën time dhe më mori kujdes mjekësor.

Chew e pyeti përsëri nëse Depp e kishte ‘shtyrë ndonjëherë nga shkallët’ gjatë gjithë marrëdhënies së tyre.

Moss shtoi: “Jo, ai kurrë nuk më shtyu, më shkelmoi apo më shtyu poshtë ndonjë shkallë”.

Ish-çifti u takuan në vitin 1994 ndërsa ishin në Nju Jork dhe filluan një lidhje përpara se të ndaheshin në vitin 1998.Kate asnjëherë nuk ka pretenduar se është abuzuar nga ish-i i saj gjatë romancës së tyre , por ka thënë se ka qarë për ‘vite’ pas ndarjes së tyre.

“Nuk ka njeri që ka qenë ndonjëherë në gjendje të kujdeset për mua”, tha ajo për Vanity Fair në një intervistë të vitit 2012.’Johnny ishte aty për mua. “Çfarë të bëj?”, do të më thoshte. Dhe kjo është ajo që më mungonte kur u largova.”

Depp aktualisht është duke paditur ish-gruan Heard dhe kërkon 50 milionë dollarë dëmshpërblim për një shkrim të vitit 2018 që ajo shkroi në Washington Post, në të cilin diskutoi përvojat e saj të abuzimit në familje.

Ndërsa emri i tij nuk u përmend në artikull, ekipi i tij ka argumentuar se kjo nënkupton se ai kishte abuzuar seksualisht dhe fizikisht gjatë romancës së tyre – diçka që ai e ka mohuar.Amber e ka paditur për 100 milionë dollarë, duke pretenduar se ai  shpifi duke e quajtur gënjeshtare.

Moss u konfirmua se po dëshmonte pasi aktorja e Aquaman përmendi emrin e saj në dëshminë në fillim të këtij muaji – një lëvizje që e bëri ekipin e Johnny të festonte.

Ndërsa ishte në tribunë, ajo kujtoi një moment që aktori dyshohet se tentoi të shtynte nga shkallët motrën e saj Whitney.Më pas Heard tha se kjo “i kujtoi” një incident të supozuar mes Moss dhe Depp.

Ajo i tha gjykatës se ajo hodhi një kanaçe Red Bull drejt aktorit, e cila e goditi atë në shpinë, përpara se ai të zemërohej dhe ta ndiqte atë deri në  shkallë, duke pretenduar se motra e saj ndërhyri për t’u futur në mes të çiftit.

Unë nuk hezitova, thjesht, në kokën time, menjëherë mendoj për Kate Moss dhe shkallët.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.