• |
ide | kryesore

L’Equipe zbulon, qendrimi i Mbappé largon Neymar: “Nuk kanë shumë të përbashkët”

-Instant, Sport

Pas konfirmimit bombastik prej miliona dollarësh të Mbappe, një tjetër yll mund të largohet nga Parisi. Sipas informacioneve të L’Equipe, është Neymar ai që, pasi mbërriti në kryeqytetin francez për shumën rekord prej 222 milionë nga Barcelona, ka zhgënjyer pritshmëritë. Mes dëmtimeve, performancës së dobët dhe qëndrimeve ekstravagante në jetën private, O’Ney përfundoi të ishte një objekt i huaj shumë i shtrenjtë brenda PSG-së yjore. Telenovela e Mbappe përfundoi me një rinovim faraonik që kurorëzon, sidoqoftë, djaloshin e shtëpisë si mbretin e vërtetë të futbollit Paris. Ajo që rëndon edhe më shumë në largimin e mundshëm të fantazistit brazilian, në fakt do të ishte marrëdhënia e keqe që ekziston me numrin shtatë të rikonfirmuar.

“Mbappé nuk është kundër shitjes së Neymar”. Ky është lajmi i koduar i L’Equipe, i cili në fakt ngjan me një ftesë për t’u larguar për brazilianin, i cili nga ana e tij nuk ka ndërmend të heqë dorë nga kontrata e pasur me parisienët. Sipas të përditshmes sportive franceze Mbappé dhe Neymar “nuk kanë shumë të përbashkëta”, në privat sulmuesi njëzet e tre vjeçar i Les Bleus “e tall” dhe Luis Campos, menaxheri i përgjithshëm i ardhshëm shumë i afërt me Mbappe, e ka identifikuar brazilianin si problem për sezonin e ardhshëm. Me pak fjalë, një klimë që është bërë armiqësore për O’Ney. Megjithatë, alternativat janë të pakta. Neymar ka një kontratë deri në vitin 2023, me vlerë 43 milionë bruto dhe 30 neto në vit, e cila nëse do të çohej deri në maturim, do t’i jepte atij një bonus shtesë prej 50 milionë eurosh. Nuk ka gjasa që dikush t’i barazojë këto shifra, po aq pak gjasa që brazilianit të privohet. Megjithatë, L’Equipe paralajmëron se nëse vjen oferta e duhur, klubi do ta lërë të shkojë pa shumë shqetësime.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.