• |
ide | kryesore

Ryan Reynolds rrëfen incidentin me Denzel Washington : U frikësova

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori i njohur Ryan Reynolds ka zbuluar së fundmi incidentin me Danzel Washington  gjatë xhirimeve të filmit të tyre aksion të vitit 2012, “Safe House”.

Gjatë një bisede me David Letterman për emisionin e Netflix, “My Next Guest needs No Introduction With David Letterman, aktori tregoi se goditi aksidentalisht Denzel gjatë një sekuence përleshjeje me makinë në Cape Town, Afrika e Jugut,.


Ai i shpjegoi Letterman, 75 vjeç, se ishte vetëm dita e dytë e xhirimeve kur aktorët po luftonin “në një makinë jashtë kontrollit” dhe ai supozohej të “gjuante” Uashingtonin në “fytyrë”.

“Ka një skenë në film ku ai del nga bagazhi dhe tenton të më mbysë. Ne vërtet po drejtonim një makinë me shpejtësi maksimale, “tha Reynolds, duke kujtuar se shoferët e marifeteve nuk po përdoreshin për të kryer skenat.

Ai shtoi, “Unë dhe Denzel jemi në këtë makinë jashtë kontrollit dhe  e ndjeva se godita syrin e tij aq fort ”.

Aktori i “Deadpool” kishte frikë për jetën e tij dhe me shaka supozoi se do të pushohej nga puna dhe madje do të vritej sepse i shkaktoi dhimbje aktorit të “Tragedy of Macbeth”.

Por Uashington me mirësjellje i tha atij se ishte mirë. “Ai ishte mirë, më tha: “Hej, ndodhin aksidente”. Le ta bëjmë përsëri dhe do të xhirojmë nga ana tjetër, në mënyrë që të mos duket, “u shpreh Ryan.

Gjithçka në sheshxhirim dukej mirë dheshkëlqyeshëm pas fatkeqësisë, por skena e dytë doli të ishte po aq e vështirë – dhe Reynolds e goditi Denzel në syrin tjetër.

“Ne e bëmë atë përsëri, dhe unë i gjuajta në syrin tjetër, Dave. Për një minutë, ai dukej si një stoli Krishtlindjesh.”

“Safe House” tregon historinë e Matt Weston (Reynolds), një oficer i nivelit të ulët të CIA-s që banon në Cape Town ku ai po ruan një kasafortë ndërsa CIA po merr në pyetje operativin veteran Tobin Frost (Uashington). Dy burrat shkojnë në arrati pasi punësohen mercenarë për t’i eliminuar./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.