• |
ide | kryesore

“Shkrijnë akujt” mes Metës dhe Yuri Kim, presidenti nuk tregon kush e bëri hapin i pari

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në përfundim të konferencës “Forumi i Lirisë Ballkanike” me temë “Trendi aktual i trafikimit të qenieve njerëzore në Ballkan”, Presidenti Ilir Meta u pyet për marrëdhëniet me ambasadoren amerikane Yuri Kim, me të cilën sot shtrëngoi duart në takim.

Duket që marrëdhënia juaj me ambasadoren është përmirësuar në krahasim me një vit më parë, kush e bëri hapin i pari nga ju?


Meta: Nuk shikoj asnjë problem në këtë drejtim përvec forcimit të mëtejshëm bashkëpunimit të të gjithëve kundër jo vetëm trafikut të qënieve njerëzore, një problem serioz që vendi ynë e provon shumë për shkak të numrit të largimit të të rinjve, fëmijëve të pashoqëruar, që bien pre e trafikantëve, shfrytëzimit të tyre.

4 Comments

  1. Pavaresisht se cdo kujt i leverdis qe kundershtarin politik ta shoh sa me shume ne gabime, per hir te interesit te Shqioperise dhe shqiptareve, nuk duhet te na gezoje dhe as te nxisim ndonje politikan qe te behet apo propagandohet sikur eshte anti amerikan(ndoshta pa qene hic). Bile edhe vete Ramen, ta akuzojme edhe si tradhetar por jo si antiamerikan(edhe pse ka fakte ,bile edhe fakte televizive). Keshtu qe do ishte mire qe te gjithe politikanet shqiptare, te shkrijne akullin dhe jo te ngrisin barrierat me Ameriken, se ne fund te fundit Ameriken nuk e perfaqeson as nje ambasadore(kushdoqofte), as ndonje shtetas amerikan sado i fuqishem dhe ndikues ne administrate qofte,, e bile as ndonje politikan i perkohsshem amerikan sot apo neser (qofte dhe president,sic nuk mund te urrehej Amerika per shkak te 4 viteve te Trumpit). Jemi ne 100 vjetorin e SHBA-Shqiperi, keshtu qe sa me shume afrim

  2. Amerikanet kane nje shprehje “ta fal” por nuk ta harroj, prandaj dhe kjo “shkrirja” eshte thjesht sa per optike nisur nga fakti qe Kimetes filluan ti bejne Peticion. Koha do ta tregoje

  3. po po u shkrine akujt HIHIHIHI Non Grata eshte gati per hajdutin e Cepanit Prisni dhe pak dhe do e shofim kush jane amerikanet…po ta beren bene te puth halla ne faqe si Salih Shpellarin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.