• |
ide | kryesore

Johnny Depp dëshmon sërish: “Pavarësisht çfarë ndodh, unë thashë të vërtetën”

-Instant, Paparazzi, Slider

Johnny Depp u ul sërish në karrigën e dëshmitarit në një gjykatë në Fairfax, Virxhinia, për të hedhur poshtë dëshmitë e dhëna më parë nga dëshmitarët.


Heard dëshmoi më parë se Depp e goditi atë dhe sa herë që ajo përdorte forcë, ishte në reagim ndaj tij. Depp të mërkurën tha se akuzat e Heard për dhunë fizike dhe seksuale kishin “dalë jashtë kontrollit”.


“Unë kurrë në jetën time nuk kam kryer dhunë seksuale, abuzime fizike. Të gjitha këto histori të çuditshme, të egra të mia që i kam kryer këto gjëra dhe kam jetuar me to për gjashtë vjet dhe duke pritur të jem në gjendje të nxjerr të vërtetën,” dëshmoi Depp. “Pra, kjo nuk është e lehtë për asnjë nga ne. Unë e di këtë. Pavarësisht se çfarë ndodh, unë arrita këtu dhe thashë të vërtetën. Dhe kam folur për atë që mbaj në shpinë pa dëshirë për gjashtë vjet. .”

Depp ka paditur Heard-in për 50 milionë dollarë, duke pretenduar se një shkrim i ëashington Post i vitit 2018 që ajo shkroi, ku ajo e quajti veten “një figurë publike që përfaqëson abuzimin në familje” shpifte aktorin dhe e bëri atë të humbiste punën në Hollyëood. Heard ka paditur për 100 milionë dollarë për shpifje mbi deklaratat e bëra nga një avokat i Depp, i cili i quajti pretendimet e saj për abuzim si një “mashtrim”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.