• |
ide | kryesore

Pesë trajnerët e fundit kampion janë shkarkuar, Shehi indiferent: “Unë punoj sikur do jem këtu gjithë jetën”

-Instant, Sport

“Si ka qenë ky sezon? I lodhshëm. Ka filluar shumë shpejt dhe ka mbaruar shumë herët. Duke pasur 36 javë dhe disa ndeshje Kupe është e lodhshme”. Orges Shehi mund të mendojë tani edhe lodhjen, pas mbyljes së kampionatit dhe ngritjes së trofeut të kampionit në Selman Stërmasi para tifozëve bardheblu. Titulli i 26 tani është arritur, pavarësisht humbjes 2-3 me Kukësin në javën e fundit të kampionatit.

Të paktë ishin ata që besuan në misionin e kryeqytetasve dhe Shehit, por javë pas jave ata i ndihmuan skeptikët të ndryshonin mendje, deri në sigurinë matematikore se askush nuk ishte më mirë se bardheblutë: “Është e vërtetë që ka qenë një arritje e madhe. Këtë do t’ia ndajë lojtarëve, bashkëpunëtoreve dhe klubit. E dimë që pritshmëritë janë të mëdha. Kemi filluar punën dhe gjatë kësaj periudhe të paraqitemi denjësisht në Kupat e Europës”.


Sindroma e kampionit te Tirana nuk e shqetëson fare durrsakun, pavarësisht statistikës që thotë se të pestë trajnerët e fundi që janë shpallur kampion janë larguar: “I mbetet klubit ta zyrtarizojë. Unë e kam vendosur. Unë bëjë punë sikur të jem gjithë jetën këtu. Shpresoj që me këtë grup të vazhdojmë sa më shumë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.