• |
ide | kryesore

Gaz Bardhi i përgjigjet Berishës: Bandat e Elbasanit në ortakëri me “Foltoren”

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazment Bardhi i është përgjigjur ish-kryeministit Sali Berisha, pas deklaratave të këtij të fundit për vrasjen në Elbasan gjatë fushatës së 25 prillit. Berisha i bëri sot thirrje që të sqarojë rolin e tij në vrasjen e Pjerin Xhuvanit.

Sakaq, Bardhi e akuzon ish-kryeministri për shpifje, ndërsa sqaron se e di mirë rolin e tij në Elbasan, që siç thotë ai, ishte për të dyfishuar mandatet e PD.


Ai akuzon më tej Berishën se “Foltorja” është e lidhur me bandat në këtë qytetet dhe se nuk ka barë asnjë deklaratë distancimi.

“Shpifja është i vetmi mjet që i ka mbetur Sali Berishës për të bërë politikë. Ai e di shumë mirë se roli im në Elbasan ka qenë dyfishimi i mandateve për PD nga 3 në 6 mandate përballë terrorit të bandave të pushtetit, që sot janë në ortakëri me Foltoren. Sot e kësaj dite nuk ka asnjë deklaratë të SB për t’u distancuar nga ndërhyrja e bandave të Elbasanit në punët e Foltores. Me shpifje as nuk mbulon dot të vërtetën, as nuk shkon dot larg”, shkruan Bardhi.

11 Comments

  1. Pse e merrni kaq seriozisht Gaz Bardhin? Ky nuk pati as guximin te marre pjese ne paraden gay pride perkrah Yuri Kimit

  2. Ky plehre qe eshte bere njesh me rregjimin dhe ambasaden e leshit te kete turp kur te dale ne rruge.

    do mbahet mend vetem si gay

  3. Si gjithmone Gazaqja flet me bythe. Rri i qete sa ke mandat deputeti se pasi te mbaroje sdo kete vazeline te bej derman o rrace e peshtire

  4. Gazi vetë s’merr as 10 vota në Elbasan, fytyrë negative që s’e do askush, mos ishte Gazi që fuste shkopin nën rrota, Luç Boçi do merrte 25000 vota!

  5. Ik or bythqir muti shko beji noj like Alex Sorrosit ne fcb ti kurve. Shyqyr qe po pastrohet PDja nga ju bythqira se po behej me keq se Rilindja, parti lgbt-rash.

  6. Shqupistat qe s’lane gjo pa thone per “burneshen” e hongren mutin me luge qekurse baca e perqafoi ne kongress te partise. Po kshu hongren mutin e vet me hajdareshen, imamin…. dhe s’eshte cudi ta vazhdojne adetin me Lul Braven dhe Gaz pederastin. Rrace e ndyre malokesh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.