• |
ide | kryesore

Meghan Markle akuzohet për neglizhencë ndaj babait nga motra e saj

-Instant, Paparazzi, Slider

Motrae Meghan Markle ka kërkuar së fundmi që ajo të mbështesë babain e tyre pasi goditjes në tru.


Samantha Markle e përshkroi mungesën e përfshirjes së Dukeshës së Sussex si “abuzim me të moshuarit”, pasi ajo me sa duket nuk e ka kontrolluar babanë e tyre të sëmurë, Thomas Markle.


“Ai ka kaluar kaq shumë,” tha Samantha, 57, për Thomas, 77, në “Dan Wootton Tonight”.Dy sulme në zemër, një pandemi dhe tani një goditje në tru. Askush prej nesh nuk ka dëgjuar për Meghan – kjo është neglizhencë.”

Samantha pretendoi se babai i tyre “nuk ka shumë kohë”, kështu që nëse Meghan nuk e ndihmon tani, ajo “do të duhet të jetojë me atë vendim]për pjesën tjetër të jetës së saj”.

“Nëse ajo nuk është aty për ty, ose ka ndërgjegjen morale për të ecur përpara, atëherë turp për të,” shtoi Samantha.

Thomas u dërgua me urgjencë nga Tijuana, Meksikë, të hënën mbrëma në një spital përtej kufirit në Chula Vista, Kaliforni.

“Është e dhimbshme e sa shumë është torturuar dhe sa shumë i është dashur të kalojë falë shpërfilljes së motrës sime gjatë viteve të fundit”, u shpreh në një deklaratë pasi u publikua lajmi për situatën e tij shëndetësore. “Kjo është e pafalshme.”

Marrëdhënia e larguar e Thomas dhe Meghan ka qenë temë e shumë titujve gjatë viteve, duke përfshirë një letër private që i shkroi atij.

“Ajo thotë: “Babi, jam shumë e thyer. Unë të dua. Unë kam një baba.Të lutem mos u viktimizo përmes mediave që të mund të riparojmë marrëdhënien tonë.’ Sepse sa herë që ekipi i saj duhet të vijë tek ajo dhe të kontrollojë diçka ai ka thënë, është një shigjetë në zemër,” shpjegoi një burim i brendshëm./Lapsi.al

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.