• |
ide | kryesore

Shpëtohen nga kampi i ISIS-it 4 gra dhe 9 fëmijë shqiptarë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

13 shtetas shqiptarë janë shpëtuar nga kampi i ISIS. Shtetasit shqiptarë, 4 gra dhe 9 fëmijë, u janë dorëzuar autoriteteve shqiptare. Lajmin e mirë e ka bërë zyrtari Abdulkari Omar përmes një postimi në Twitter.


“Ditën e 27 Maj 2022, 13 shtetas shqiptarë (4 gra dhe 9 fëmijë) të familjeve të organizatës ISIS i janë dorëzuar një delegacioni zyrtar të qeverisë shqiptare, pas nënshkrimit të dokumentit zyrtar të dorëzimit ndërmjet AANES dhe Republikës së Shqipërisë”, ka shkruar  një zyrtar i lartë sirian Dr. Abdulkarim Omar.


Shërbimet amerikane dhe kurde kanë bërë operacionin për riatdhesimin e shqiptarëve nga Siria në dallim nga herët e tjera që është bërë nga antiterrori.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.