• |
ide | kryesore

33 raste të reja me Covid në Shqipëri

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Asnjë humbje jete dhe 33 raste të reja me Covid-19 është bilanci i 24 orëve të fundit nga Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë kryer 759 testime.


Rastet pozitive janë shënuar në këto bashki: 23 në Tiranë, 2 në Durrës, Sarandë, Fier, 1 në Divjakë, Përmet, Korçë, Elbasan.

Janë 307 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Janë shëruar 30 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,277 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (28 Maj 2022)

Raste të reja ditore 33
Të shëruar në 24 orë 30
Të shtruar në spitale 4
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 759

Testime totale 1,827,113
Raste pozitive 276,081
Raste të shëruara 272,277
Raste Aktive 307
Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 212
Fier 19
Vlorë 16
Korçë 15
Gjirokastër 14
Shkodër 10
Durrës 7
Elbasan 6
Berat 3
Dibër 3
Kukës 1
Lezhë 1

1 Comment

  1. Vetem ju te lapsit shkruani per kovidin, ndoshta merrni ndonje leke nga babloku por na ngrencit nje mut te madh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.