• |
ide | kryesore

Champions/ Goditja e gabuar e Valverde asist për Vinicius: Real trondit Liverpool në finale

-Instant, Sport, Video

Real Madrid bën atë që di të bëjë më mirë: merr avantazhin në finalen e Champions përballë Liverpool. Anglezët që dominuan pjesën e parë, humbën shumë që pas golit të anulluar ndaj spanjollëve pak minuta para pushimit. Në pjesën e dytë, ishin Blancos skuadra më e organizuar dhe në minutën e 59 gjetën avantazhin, edhe pak me fat. Një goditje e gabuar e Valverdes kthehet në asist në shtyllën e dytë për Vinicius Junior, që e dërgoi topin në rrjetë, duke e futur ndeshjen në të tjerë skenarë…


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.