• |
ide | kryesore

Kapen 7 emigrantë të paligjshëm në Korçë, shoferi përpiqet t’ia “mbathë” policisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia ka kapur 7 emigrantë të paligjshëm në Korçë ndërsa në pranga ka rënë një person. Mësohet se shërbimet e Policisë Kufitare kanë konstatuar në afërsi të fshatit Trestenik, Devoll, mjetin tip “Audi A6”, me të cilin kishte dyshime se po transportoheshin emigrantë të paligjshëm dhe i kanë bërë me shenjë drejtuesit të tij, shtetasit M. M., të ndalonte. Ky shtetas nuk i është bindur urdhrit të shërbimeve të Policisë për të ndaluar, por është larguar me shpejtësi dhe ka braktisur mjetin në rrugë, brenda të cilit u konstatuan 7 emigrantë të paligjshëm.


Nga veprimet hetimore të kryera rezultoi se bashkëpunëtor me shtetasin M. M., në këtë aktivitet kriminal ishte edhe shtetasi A. S., i cili u arrestua në flagrancë. Nga ana e Policisë po punohet për kapjen e shtetasit M. M. dhe vënien e tij para përgjegjësisë ligjore.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.