• |
ide | kryesore

Winnie The Pooh dikur i apasionuar pas mjaltit, sot “shijon” vrasjet

F1, Paparazzi

Në Winnie the Pooh: Blood and Honey, filmi horror i ardhshëm që paraqet një ari të vjetër budalla dhe shokun e tij më të mirë derrkuc duke bërë një zbavitje vrasjeje, duket se një nga viktimat e tyre të para ishte një gomar kaq i njohur. Në një intervistë të re, regjisori i Blood and Honey Rhys Frake-Waterfield thotë se disa nga personazhet që fansat i lidhin me mitologjinë e Pooh nuk do të shfaqen në film, edhe pse jo gjithmonë për të njëjtën arsye. Arsyeja që filmi mund të shfaqë Winnie the Pooh dhe nuk duhet ta riemërojë apo parodizojë atë, është se personazhet në tregimet e para të Pooh të A. A. Milne kanë kaluar në domenin publik. Tigger, megjithatë, mbetet i mbrojtur nga e drejta e autorit dhe nuk do të shfaqet.

Eeyore nuk do të shfaqet as në mish, megjithëse Waterfield thotë se fansat do ta dinë fatin e tij. Filmi, me sa duket, paraqet një skenë në të cilën shfaqet guri i varrit të Eeyore, dhe sugjerohet se ai është ngrënë nga miqtë e tij të ariut dhe derrit.


“Për shkak se u është dashur të kujdesen shumë për veten e tyre, ata në thelb janë bërë të egër”, tha Waterfield për Variety. “Kështu që ata janë kthyer në rrënjët e tyre shtazore. Ata nuk janë më të zbutur: ata janë si një ari dhe derr i egër që duan të shkojnë përreth dhe të përpiqen të gjejnë pre.”

Personazhet janë ridizajnuar, me njwPooh i veshur me një këmishë me karton që ngjall më shumë një druvar sesa bluzën e kuqe të dallueshme nga versioni i Disney-t. Ndërsa vetë personazhet janë domen publik, çdo gjë që u shtohet atyre nga filmat e Disney-t do të jetë në pronësi të Disney-t dhe jo për domenin publik për disa vite. Kjo do të thotë që ju duhet të jeni shumë të ndërgjegjshëm për konfuzionin e konsumatorëve. Waterfield nuk është i shqetësuar për atë rezultat.

©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.