• |
ide | kryesore

Zgjidhet Kryesia e re e PD, rikthehet Jozefina Topalli (Emrat)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ka zgjedhur këtë të shtunë, 29 maj, Kryesinë e re.

Nga 47 kandidatë të propozuar janë përzgjedhur me votë të anëtarëve të Këshillit Kombëtar 20 anëtarët.


Prej tyre 6 janë gra dhe 7 i përkasin grupit parlamentar demokrat.

Belind Këlliçi ishte më i mbështeturi ndër anëtarët, ndërsa Fatbardha Kadiu kandidatja grua e cila mori më shumë vota.

Numërimi elektronik i çdo flete votimi është një risi që ndodh për herë të parë në partitë politike shqiptare.

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka, tha se ky është një akt që nesër kur PD të vijë në pushtet garanton që do ta shtrijë në të gjithë Shqipërinë.

Më herët në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, kryedemokrati Sali Berisha teksa prezantoi kandidatët për Kryesinë e re të PD-së, shigjetoi edhe njëherë Lulzim Bashën që sipas tij në 8 vite nuk arriti të realizojë rrotacionin e pushtetit.

Në fjalën e tij, Berisha akuzoi edhe Ramën për korrupsion, duke shkaktuar varfëri në vend.

Gratë demokrate në Kryesi

1.Fatbardha Kadiu
2.Ina Zhupa
3.Jozefina Topalli
4.Edith Harxhi
5.Mimoza Hajdarmataj
6.Eleni Qirici

Burrat demokratë në Kryesi

1.Belind Këlliçi
2.Flamur Noka
3.Oerd Bylykbashi
4.Ervin Minarolli
5.Luçiano Boçi
6.Agron Shehaj
7.Luan Baçi
8.Grigerls Muçollari
9.Gent Strazimir
10.Enno Bozdo
11.Keltis Kruja
12.Arben Ristani
13.Aldo Bumçi
14.Florion Mima

Kandidatet që garuan

1 AGRON SHEHAJ

2 ALBINA DEDA

3 ALDO BUMCI

4 ARBEN IMAMI

5 ARBEN RISTANI

6 BARDH SPAHIA

7 BEDRI BLLOSHMI

8 BELIND KELLICI

9 BLEDI KASMI

10 BLENDI HIMCI

11 BUJAR NISHANI

12 CLIRIM GJATA

13 EDITH HARXHI

14 EDMOMD SPAHO

15 ELDA HOTI

16 ELEINA QIRICI

17 ENDIRA BUSHATI

18 ENNO BOZDO

19 ERALD KAPRI

20 ERVIN MINAROLLI

21 FATBARDHA KADIU

22 FLAMUR NOKA

23 FLORIANA GARO

24 FLORION MIMA

25 GENC DEROMEMAJ

26 GENC POLLO

27 GENT STRAZIMIRI

28 GRIGELS MUCOLLARI

29 INA ZHUPA

30 INDRIT HOXHA

31 ISUF CELA

32 IVI KASO

33 JOZEFINA TOPALLI

34 KASEM MAHMUTAJ

35 KELTIS KRUJA

36 KLEVIS BALLIU

37 LEDIANA FRATARI

38 LEDINA MANDIJA

39 LILJANA ELMAZI

40 LORENC LUKA

41 LUAN BACI

42 LUCIANO BOCI

43 MIMOZA HAJDARMATAJ

44 MIRELA TABAKU

45 OERD BYLYKBASHI

46 SORINA KOTI

47 TRITAN SHEHU

8 Comments

 1. Nuk jam aspak dakort per menyren se si u perzgjodhen emrat dhe se si u zgjodhen .
  z.Berisha , na premtove qe çdo gje do ta zgjedh baza , athere edhe kryesine edhe çdo gje tjeter duhet ta zgjedh baza dhe jo te zgjidhni njeri tjetrin . Keshtu u duk sikur ja ngrefnit njeri tjetrit . Jo jo , dilni ne baze , çdo institucion duhet te dale me votim nga baza .

 2. Kjo jozefina ka partin e vet që e krijoi para 25 prillit,Rudina hajdari nisma #
  Zhupa kishte pallat me leje nga velia kur ishte me bashen
  Imami u largua gjate fushatës së zgjedhjeve
  Po kështu do mundni Edi Ramën ju?
  Jam votues i pd që kur eshte kriju jo se na kishit në programet tuaja si të përndjekur qe ishim
  Po vetëm ngaqë s’doja ps.
  Po këtë tallje me se kaperdijme dot.
  E sigurt po që se do votohet prap me listë
  Do ti përshëndes me këngën.e Govanotit
  Non siamo numeri
  S’ mund të tallni.me.b me ne.

 3. O Sale shqiptaret nuk jane keq per xhaketa te kthyme! Ai vulhumburi Basha mori 620,000 vota ti sa beson se do maresh?

 4. Ne 1980 kur bente mbledhje sekretari i partise njerzit prisnin njehere para se te shanin apo levdonin. Ja pra keto jane mesimet e se kaluares, qe shqipot mjerisht i kane harruar.

 5. tani po , qenke rikthyer jozefina, pra grupi i rithemelimit risolli te larguarit e vjeter. hasjde rithemelim vjetersirash dhe te korruptuarish

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.