• |
ide | kryesore

Albin Kurti: Po përgatitemi për të aplikuar për anëtarësimin e Kosovës në NATO dhe BE

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nw mbledhjen e 47-tw tw Kwshillit tw Pwrgjithshwm tw Lwvizjes Vetwvendosje, kryeministri i Kosovws, Albin Kurti, deklaroi se sw shpejti Kosova do tw aplikojw pwr anwtarwsim nw NATO dhe nw BE.

“Kemi aplikuar për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Anëtarësimi ynë në KiE është vlerë e shtuar për Këshillin dhe mundësi për Kosovën që të përparoj më shumë në fushën e drejtësisë. Jemi duke i bërë përgatitjet për aplikim për anëtarësim në Partneritetin e Paqes në kuadër të NATO-s, e do të aplikojmë edhe për anëtarësim në BE”, u shpreh Albin Kurti.


3 Comments

  1. as ne BE as ne NATO nuk mund te hy Kosova pasi nuk eshte antare e OKB dhe shuem vende te europes nuk e njofin lere pastaj te botes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.