• |
ide | kryesore

Dalin shifrat/ Shikoni sa raste të reja dhe të shtruar me covid janë në spital

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit janë kryer 405 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 20 qytetarë, në bashkitë: 8 në Tiranë, 3 në Rroskovec, Sarandë, Tepelenë, 1 në Shijak, Patos, Selenicë.


Janë 313 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.


Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,291 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (29 Maj 2022)

Raste të reja ditore          20
Të shëruar në 24 orë       14
Të shtruar në spitale         4
Humbje jete në 24 orë      0
Testime ditore                 405

Testime totale               1,827,518
Raste pozitive                  276,101
Raste të shëruara            272,291
Raste Aktive                         313
Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            207
Fier                  23
Vlorë                20
Gjirokastër      16
Korçë               15
Shkodër           10
Durrës              8
Elbasan            6
Berat                3
Dibër                3
Kukës              1
Lezhë              1


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.