• |
ide | kryesore

I dënuar me 9-vjet burg, arrestohet shqiptari në Itali

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 34-vjeçar shqiptar është arrestuar nga autoritetet italiane. Mediat italiane raportojnë se ndaj tij kishte një urdhër arresti dhe një dënim me 9 vite e 6 muaj burg nga Gjykata e Apelit të Perugias.

ishte shpallur në kërkim për disa vepra të ndryshme penale si trafikimi i lëndëve narkotike, zhvatje dhe grabitje në qytetet e Orsogna, Canosa Sannita, Filetto, Miglianico dhe Francavilla al Mare në vitin 2014.


Pas arrestimit 34-vjeçari u dërgua për të shlyer dnëimin me 9 vjet e 6 muaj burg.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.