• |
ide | kryesore

Moti i keq në juglindje, dëmtohen të mbjellat e rrëzohen pemë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Moti i keq që ka përfshirë juglindjen e vendit ka shkaktuar jo pak probleme.


Përveç dëmeve në bujqësi mesditën e sotme në aksin nacional Korçë-Pogradec në afërsi të fshatit Bulgarec era e fortë ka rrëzuar një pemë duke bllokuar kështu një anë të aksit.


Aktualisht po punohet për heqjen e pemës dhe kthimin në normalitet të trafikut

Reshjet që kanë përfshirë zonën e Maliqit mëngjesin e sotëm kanë bërë disa dëme në të mbjellat e fermerëve të fshatrave të Maliqit.

Kryesisht dëmet janë regjistruar në fshatrat Pendavinj dhe Tërovë ndërsa sipas informacioneve nga bujqësia janë shkaktuar dëme në 3 dynymë qepë dhe disa parcela gruri.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.