• |
ide | kryesore

VIDEO/ Pak minuta shi dhe përmbyten rrugët në Lezhë

-Instant, Arkiva, Lajme

Pak minuta zgjati rrebeshi i shut mesditën e së dielës, por në Lezhë ishin të shumta rrugët që u përmbytën.


Uji vërshoi në mënyre të menjëhershme duke depërtuar në bizneset e kateve të para dhe duke vështirësuar qarkullimin e automjeteve dhe qytetarëve.


Situata më problematike u krijua gjatë bulevardit “Gjergj Fishta”, por edhe në zonën “11 janari” dhe lagjen “Besëlidhja”.

Niveli i ujit arriti në rreth 30 cm dhe levizja ishte mjaft e vështirë. Vetëm pas disa orësh u bë e mundur tërjeqja e ujërave. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.