• |
ide | kryesore

Camila Cabello kritikon fansat e UEFA : Të pasjellshëm

-Instant, Paparazzi, Slider

Camila Cabello këndoi në finalen e Ligës së Kampionëve të Bashkimit të Shoqatave Evropiane të Futbollit 2022 në Stade de France pranë Parisit, por mijëra tifozë sportivë të pranishëm nuk ishin të interesuar për performancën e saj.


Menjëherë pas largimit nga fusha, këngëtarja 25-vjeçare shkroi në Twitter duke kritikuar përkrahësit e Liverpool dhe Real Madrid  se ishin të pasjellshëm gjatë hapjes së saj gati gjashtë minutëshe.


“Duke riprodhuar performancën tonë dhe nuk mund të besoj se njerëzit po këndonin himnin e ekipeve të tyre me kaq zë të lartë gjatë performancës sonë. Ashtu si ekipi im dhe unë punuam pa u lodhur për kaq shumë kohë për të sjellë atmosferën e duhur dhe për të dhënë një shfaqje të mirë”, ka shkruar Cabello.

Në një postim pasues pesë minuta më vonë, ajo shtoi, “Shumë e vrazhdë, por e lumtur që disa prej jush e pëlqyen.

Që atëherë të dy postime janë fshirë, por në përgjigje të fotove të shpërndara nga këngëtarja e “Don’t Go Yet” të dielën në mëngjes teksa ajo shikonte Real Madridin të shënonte golin e fitores – shumë fansa shprehën mendimet e tyre për rrëmujën.

“Ishte një performancë mjaft e dobët me gjithë respektin e duhur”, komentoi një ndjekës. Një tjetër shkruajti “Vetëm që ta dish. Sportdashësit evropianë janë të pasionuar. Shumë tifozë jetojnë për klubet e tyre, është stili i tyre i jetesës.

“Nuk është si SHBA ku njerëzit vijnë për shfaqje. Pra, ankesa juaj ishte shumë qesharake. Nuk është faji juaj, por kjo nuk i përket Evropës. Gjithçka ka të bëjë me atmosferën që krijojnë fansat.”

Por një mbrojtës i artistes u përgjigj me një këndvështrim të ndryshëm për incidentin: “Të jesh i pasionuar shumë ndryshe nga të qenit mungesë respekti,” shkroi fansi duke vënë në dukje reagimet më pak se të përzemërta të pjesëmarrësve të ndeshjeve të futbollit ndaj performancës së ish-anëtares të Fifth Harmony./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.