• |
ide | kryesore

Kryesia e PD-së si “Foltorja”, Shehaj e pranon: Kjo nuk është hapje

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputeti dhe anëtari i Kryesisë së PD-së Agron Shehaj ka komentuar zhvillimet në selinë blu pas zgjedhjes së kryetarit dhe kryesisë ku ra në sy mbushja e këtij forumi me emra nga “Foltorja”. Shehaj e pranoi që kjo nuk është hapje e partisë për të cilën tha se duhet patjetër të ndodhë.


“Pjesa më e madhe që u zgjodhën në Kryesinë e PD, një pjesë e mirë janë pjesë e Foltores. Kjo nuk mund të quhet hapje, se themi dot, por unë jam besimplotë se hapja duhet të ndodhë.


Nëse duam të fitojmë duhet të ndodhë. Nëse duam që të zgjerojmë dhe të afrojmë brenda PD-së një pjesë më të gjerë të shoqërisë shqiptare normalisht që duhet ta bëjmë” – tha Shehaj në Syri TV.

Vetë Shehaj ishte një nga më të votuarit e Këshillit Kombëtar për të qenë pjesë e kryesisë së re të PD-së. ©LAPSI.al

11 Comments

 1. Ik mor legen. Ve ne dyshim ti se si duhet ta drejtoj partin
  dr. Berisha.
  Ai po do e hap, po do e mbyll.
  Ti po deshe ik e pallohu andej nga vlora.

 2. Berisha eshte rrot kari o Shehaj .Vertet nga ai prisni tju bashkoje? Ju jeni nje cete tashme e shpartalluar komplet dhe shqiptaret vetem shofin gallate me ju YYYYT ju shkerdhvsha rracen tuaj te bythqireve

 3. PD ka qene dhe mbetet partia me Demokratike e vendit. Fjala e lire eshte ne themel te saj. Hidhini nje sy pales tjeter, a guxon valle njeri te thote lere te veproje, ndryshe nga zdapi i gjate!!! Vete zdapi e kap prej leckash dhe e flak tutje. Sigurisht edhte pjelle e PPSH partise qe shkaterroi per gjysem shekulli breza te tere dhe qe e coi Shqiperine ne humnere. PD eshte e ardhmja. Rrofte PD!!!! KAQ.

  1. Fiks. Partia me demokratike. Un do thoja jo vetem ne vend. Por edhe ne bote.
   30 vjet i njejti kryetar.
   Ka pas dhe ca te tjer, te perkoheshem. Po sa fillonin te mernin kembet. Ua priste ky demokrati i famshem. E si jan rrahur, e si jan ofenduar te shkretet.
   Kjo ka qen, Partia me demokratike ne bot. Ndies past.

 4. ndëshkimi evropian për Berishën vetëm sa ka filluar dhe është shumë herë më i rëndë se ai amerikan. Është i rëndë dhe i pamëshirshëm, pasi ai nuk ndëshkon vetëm Berishën, por dhe llumin që shkon pas tij dhe që tenton të marrë peng PD.

  1. Agron Shehu shkolle ka bërë, ka organizuar edhe kurse falas për të rinjtë që i kanë ndihmuar shumë keta te fundit te punësohen.
   Ka qenë në anën e Berishës që në fillim të fitores por nuk mund të votojnë zhozi dhe ina para këtij apo hajde të mbledhim njerëz.sepse e para bëri parti e dyta u akuzua kur që më bashen se ndërtonte pallat me leje nga rama e veliaj.Spaho nuk mund të lihej jashtë gjithashtu por ashtu është orientimi.
   Moren prap rudinen nga nisma#.
   Un jam me pd që kur është krijuar por kjo me të vërtetë nuk është hapje.
   Do ishte hapje po të zgjidheshin nga baza e ti vinte radha edhe fëmijëve të atyre demokratëve që hëngrën helem me grushta buzë lanës.
   Po kështu hajde rreth e pirdh në mes nuk ecet përpara.

 5. Agron Shehu shkolle ka bërë, ka organizuar edhe kurse falas për të rinjtë që i kanë ndihmuar shumë keta te fundit te punësohen.
  Ka qenë në anën e Berishës që në fillim të fitores por nuk mund të votojnë zhozi dhe ina para këtij apo hajde të mbledhim njerëz.sepse e para bëri parti e dyta u akuzua kur që më bashen se ndërtonte pallat me leje nga rama e veliaj.Spaho nuk mund të lihej jashtë gjithashtu por ashtu është orientimi.
  Moren prap rudinen nga nisma#.
  Un jam me pd që kur është krijuar por kjo me të vërtetë nuk është hapje.
  Do ishte hapje po të zgjidheshin nga baza e ti vinte radha edhe fëmijëve të atyre demokratëve që hëngrën helem me grushta buzë lanës.
  Po kështu hajde rreth e pirdh në mes nuk ecet përpara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.